Twarz owalna - jak dobrać fryzurę, czapkę i biżuterię?

Od tego, jaki kształt ma nasza twarz zależy nie tylko to, w jakiej fryzurze będziemy wyglądać najlepiej. Ma to także wpływ na to, jakie powinniśmy wybrać okulary, kapelusz czy też biżuterię. Wbrew pozorom, prawidłowe ustalenie kształtu twarzy wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości owal twarzy zależy od naprawdę wielu czynników, natomiast dobranie na przykład odpowiedniej fryzury, która prawidłowo zatuszuje wady wyglądu twarzy wymaga sporej wiedzy. Każda twarz ma indywidualne kształty i przyporządkowanie jej do jednego z kilku kształtów może być problematyczne. W tym celu należy wziąć pod uwagę kształt czoła, kości policzkowe, podbródek i policzki. Żeby wyniki były zgodne z prawdą powinno się zakryć uszy dłońmi oraz zaczesać wszystkie włosy do tyłu na czas określania kształtu twarzy. Co więcej, należy patrzeć całkowicie prosto w lustro, nie z boku.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się także określanie kształtu twarzy na przykład na podstawie zdjęcia. Jak powyżej zostało to wspomniane, do zdjęcia należy spiąć włosy wraz z ewentualną grzywką tak, żeby cała twarz była odsłonięta. Zdjęcie należy zrobić całkowicie z przodu. Ułatwieniem może być wydrukowanie zdjęcia i zaznaczenie na wydruku konturów twarzy.

Innym sposobem na ustalenie kształtu swojej twarzy jest zmierzenie jej długości w trzech kolejnych odcinkach. Pierwszym z nich jest odcinek od linii włosów do oka. Kolejny odcinek to długość od oka do nosa. Trzecim odcinkiem jest odległość od nosa do końca brody. Następnie należy zmierzyć również szerokość twarzy na wysokości żuchwy, w miejscu kości policzkowych i w strefie czołowej.
Jeżeli sami nie potrafimy określić, jaki mamy kształt twarzy możemy poprosić o pomoc stylistę lub fryzjera.

Zdaniem specjalistów, zajmujących się stylizacją czy też fryzjerstwem idealnym kształtem twarzy jest kształt owalny, w lekkim stopniu wydłużony. Tego typu twarz charakteryzuje się tym, że jej najszersze miejsce to kości policzkowe. Co więcej, dolna część twarzy jest lekko dłuższa niż górna. Owalna twarz nie ma kanciastego wykończenia, chociaż może mieć wysokie czoło lub długi podbródek. Jednakże w całości ten kształt twarzy wygląda wzorcowo, w pełni proporcjonalnie. Jak mówią specjaliści, do tego rodzaju twarzy pasuje wyjątkowo wiele fryzur, między innymi loczki, różne upięcia, koki, kucyki, wszelkiego rodzaju krótkie cięcia z postrzępionymi bokami, długie włosy lekko pocieniowane, lekki skręt czy też fale. Warto wiedzieć, że w większości przypadków tego rodzaju twarz wygląda również dobrze z grzywką. Warto także pokombinować z przedziałkiem – nie musi on być zawsze idealnie na środku ani też z boku – twarz owalna będzie wyglądała dobrze z każdego rodzaju przedziałkiem. Kolejnym rozwiązaniem jest lekki nieład, jednakże zaplanowany, tak, aby fryzura wyglądała estetycznie. Właściwie jedyne, o czym należy pamiętać przy wyborze fryzury dla owalnej twarzy to aby eksponować jej atuty, takie jak ładne, delikatnie zarysowane kości policzkowe czy delikatna linia żuchwy.

Panie, które decydują się na długie włosy powinny pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ich długością. Należy pamiętać, że zbyt długie włosy mają tendencję do opadania, co może niepotrzebnie wydłużyć twarz zakłócając jej idealny z natury kształt. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie fryzury półdługiej, mniej więcej do wysokości łopatek.

Oprócz fryzury, panie często mają problem z doborem odpowiedniej czapki, a nie rzadko noszenie jej to konieczność, w szczególności w zimowe, mroźne dni. Na rynku dostępnych jest naprawdę sporo rodzajów czapek oraz innych nakryć głowy. Możemy zdecydować się na przykład na kaszkiet, pilotkę, beret, wybierać można także spośród różnych kolorów i materiałów. Jak jednak wybrać nakrycie głowy, aby pasowało ono do kształtu naszej twarzy? W przypadku buzi owalnej problem jest znikomy, ponieważ pasuje do niej, podobnie jak w przypadku fryzury, właściwie każdy rodzaj nakrycia głowy. I również podobnie jak w przypadku doboru fryzury, powinno się raczej wystrzegać czapek i nakryć głowy, które wydłużają twarz. Owalna twarz będzie wyglądać bardzo dobrze na przykład w nakryciach głowy zachodzących na twarz. Może to być wspomniany kaszkiet czy fedora.

W przypadku biżuterii owalna twarz o regularnych, delikatnych rysach będzie wyglądała świetnie w dowolnej długości i kształcie kolczyków czy naszyjnika. Możemy pozwolić sobie zarówno na bardzo zdobne, przykuwające uwagę modele, jak i skromne, delikatne cudeńka, które będą podkreślały atuty naszej urody. Jeżeli chcemy biżuterią wyeksponować rysy, dobrym pomysłem są kolczyki wyraziste, zarówno pod względem kształtów, jak i kolorów czy wzorów. Na rynku można znaleźć kolczyki w kształcie trójkątów, rombów, kwadratów czy gwiazdek. Warto również wypróbować kształt kuli. Jeśli chodzi o kolory, jeżeli nie decydujemy się na zawsze eleganckie i dobrze prezentujące się złoto lub srebro, można postawić na barwy rzucające się w oko, co będzie przyciągało uwagę do kolczyków, a także do twarzy o idealnym kształcie owalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here