Powiększanie ust - zalecenia po zabiegu

Usta to jedna z tych części kobiecego ciała, która przyciąga uwagę mężczyzn. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet stara się zrobić wszystko, aby ich usta stały się jędrne oraz wydatne. Medycyna estetyczna stwarza ku temu odpowiednie warunki, ponieważ jest w stanie zaproponować kilka metod pozwalających osiągnąć ten cel.
Jedną z najpopularniejszych metod często rekomendowanych przez chirurgów plastycznych jest skorzystanie z możliwości, jakie daje kwas hialuronowy. Jego podstawową zaletą jest to, że efekty jego przejścia są widoczne niemal natychmiastowo po jego zakończeniu. Sam zabieg nie trwa też długo, dlatego szybko można wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków bez żadnych poważniejszych ograniczeń. Oczywiście, jak po każdym zabiegu, również tutaj pojawiają się zalecenia po powiększeniu ust. Na pewno nie warto natychmiast po przejściu zabiegu udawać się do dentysty. Również innych zaleceń nie należy lekceważyć, ponieważ w innym przypadku będzie to grozić powikłaniami oraz tym, że sam efekt działania kwasu nie będzie maksymalny. Po zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego konieczne jest unikanie przebywania w różnych temperaturach. Jest to szczególnie ważne w okresie do 48 godzin od przejścia zabiegu powiększania ust. Oznacza to, że w tym czasie powinniśmy zrezygnować na przykład z korzystania z łaźni parowych czy też sauny. Niewskazane jest też pójście do solarium oraz kriokomór. Najlepiej jest powrócić do takich czynności po dwóch tygodniach od zabiegu. Zaraz po zabiegu nie należy też dotykać ust oraz ograniczyć swoją mimikę. Ważne jest też to, że bezpośrednio po przejściu zabiegu nie powinno się poddawać swojego organizmu nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu. Na pewno zabronione jest pływanie. Dla własnego dobra oraz dla utrzymania efektu zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym w przeciągu 24 godzin od zabiegu należy wstrzymać się od spożywania gorących napojów. Również całowanie się w tym czasie nie jest najlepszym pomysłem. Kobiety na powiększone usta nie powinny też nakładać makijażu przez 12 godzin od jego przejścia.
Jeżeli nie uda nam się dotrzymać tych wszystkich zaleceń, czego konsekwencją będą niepokojące nas zmiany oraz objawy, niezwłocznie należy poinformować o tym lekarza, który podejmie stosowane działania mające na celu zażegnanie pojawiającego się problemu.
Po upływie dwóch tygodni od zabiegu kwas hialuronowy na dobre zaadoptuje się do naszych ust, znajdzie swoje miejsce w tkankach. Jeśli pacjenta będzie przestrzegać wszystkich zaleceń otrzymanych od lekarza, może mieć nadzieję na to, że efekty powiększania ust będą widoczne nawet przez kilka miesięcy. Zastosowanie kwasu hialuronowego ma jeszcze inną poważną zaletę. Wprowadzenie go do ust automatycznie poprawia ich poziom nawodnienia oraz ukrwienia. To też ma wpływ na poprawę ich wyglądu.
Nie każda kobieta może przejść taki zabieg. Istnieje kilka powodów, które uniemożliwiają skorzystanie z niego. Na pewno powiększanie ust nie jest nie dedykowane kobietom spodziewającym się dziecka oraz tym, które po porodzie karmią piersią. Lekarz odmówi przeprowadzania zabiegu jeśli stwierdzi, że na ustach znajdują się zmiany trądzikowe lub opryszczka. Nadwrażliwość na kwas hialuronowy też jest poważnym przeciwwskazaniem. Na szczęście, niewiele osób jest na niego uczulonych, dlatego reakcje alergiczne należą do rzadkości. Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym naturalnie w naszej skórze. Cechuje się chłonnością, pozwala też na wiązanie wody. Dzięki temu jest w stanie zagwarantować skórze ochronę przed wysychaniem oraz wiotczeniem. To nie koniec jest zalet. Potrafi też skutecznie likwidować wodne rodniki. Ich obecność przekłada się na przyśpieszony efekt starzenia. Nie straszne jest mu też działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – skutecznie wzmacnia usta w takiej sytuacji. Kwas hialuronowy jest w stu procentach bezpieczny dla człowieka. Jest naturalną substancją.
Dla kobiet uczulonych na kwas alternatywą może być skorzystanie z zabiegu chirurgicznego. Obecnie nie są one tak bardzo popularne, jak jeszcze kilka lat temu. Stosowane są jedynie w razie konieczności, gdy mniej inwazyjne metody nie mogą być wykorzystane.
Zabiegi modelowania ust skierowane są przede wszystkim do kobiet w dojrzałym wieku. U nich zmiany w wyglądzie ust są już widoczne. Z zabiegów tego rodzaju mogą skorzystać też osoby o ustach za dużych lub za małych. Opadające kąciki też uprawniają do przeprowadzania modelowania. Zabieg tego typu przeprowadzany jest przy użyciu naturalnych wypełniaczy opartych na bezpiecznych składnikach mających na celu wprowadzenie mięśni w stan relaksu. Sam czas jego przeprowadzony został ograniczony do minimum. Trwa on dosłownie kilkanaście minut. Po jego zakończeniu niemal od razu można wrócić do swojego normalnego trybu życia. Zabieg modelowania polega na miejscowym wstrzykiwaniu substancji pod skórę. Najczęściej substancja jest wstrzykiwana w usta lub w kąciki ust. Modelowaniu towarzyszy znieczulenie miejscowe, dlatego jest to działanie bezbolesne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here