Mumio to shilajit himalajskie, określony jest jako tzw. balsam z gór. To żywiczna substancja, która powstała w efekcie obumierania materii organicznej. Stanowi bogate źródło związków aktywnych, dlatego stosowane jest jako suplement diety. Mumio można dostać w postaci tabletek, które można przyjmować doustnie, ale istnieje możliwość przyjmowania go w postaci stosowanego zewnętrznie balsamu.

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/mumio-malo-znany-suplement-diety/ 

Mumio – czym jest? 

Mumio to bryłki lub kryształki, które wyglądem przypominają żywicę. Są na gęste ile przy dotyku. Konsystencja ta spowodowana jest temperaturą w ciśnieniem. Powstają w efekcie procesów obumarcie materii organicznej na obszarze Himalajów. Ściślej mówiąc powstają z obumarłych szczątków roślin i porostów. 

Jakie są właściwości Mumio? 

Właściwości w tej substancji zostały przypadkowo odkryte przez rodzinnych mieszkańców Himalajów. Zaobserwowali oni małpy, które sięgały po substancje kryjącą się w rozpadlinach skalnych. Ten sposób Mumio wyszła na światło dzienne i od wielu lat wykorzystywany jest przez człowieka. Istnieje wiele rozważań na temat tego, w jaki sposób wykorzystywane było od dawnych lat. W medycynie ludowej składnik ten stosowany w leczeniu migren, zawrotów głowy, kaszlu i schorzeń skórnych. 

Jakie są wartości odżywcze Mumio? 

Skład tej substancji wchodzi kilkadziesiąt związków aktywnych naturalnego podchodzenia. Posiada również związki takie jak kwas organiczny, jadł pszczeli, olejki eteryczne oraz aminokwasy takie jak prolina, walina czy kwas aspargaminowy. W Mumio nie brakuje również witamin i składników mineralnych takich jak: 

  • witaminy z grupy B
  • witaminy A
  • cynk
  • kobalt 
  • chrom 
  • wapń 
  • selen
  • siarka 

Ostateczny skład Mumio zależy od rodzaju materii organicznej, z której powstał. 

W jaki sposób stosować Mumio? 

Mumio możne być stosowany w postaci tabletek. Jednorazowa dawka to 0,2– 0,5 g. Najlepiej spożywać je raz dziennie, pół godziny przed posiłkiem. W celu przygotowania roztworu mówią należy rozpuścić 5 g preparatu w szklance letniej wody. Możemy zakupić również gotowy produkt w postaci męski, lub wykonać się samodzielnie miesiąc 5 g, 10 ml ciepłej wody destylowanej, 10 g lanoliny oraz 30 g wazeliny bornej. Maść może być wykorzystywana do przyrządzania okładów. 

Zobacz też: http://www.chilimy.pl/zen-szen-czym-jest-ten-wspanialy-korzen-o-niezwyklych-wlasciwosciach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here