Szukam mężczyzn

Każdego dnia do naszych oczu i uszu docierają informacje będące ogłoszeniami. Z ogłoszeniami spotykamy się na każdym kroku. W sklepie mamy okazję na podstawie ogłoszeń uzyskać informację o promocji produktów.

Na znajdującej się przy Kościele tablicy możemy dowiedzieć się o godzinach Nabożeństw. Na klatkach schodowych znajdziemy bieżące informacje dotyczące ważnych spraw, o których lokatorzy powinni wiedzieć. Gdy wchodzimy na strony internetowe także od razu pojawiają się reklamy będące formą przekazu dla odbiorcy, czyli będące ogłoszeniami. Podobnie się dzieje w telewizji, a nawet w radiu. Nie wspominając już o gazetach, w których zawsze znajdują się ogłoszenia. Nie można powiedzieć, że ogłoszenia dotyczą tylko tego, czy tamtego. Gdyż ogłoszenia dotyczą przeróżnych rzeczy i wszędzie są masowe. Czy to dotyczą sprzedaży, kupna, wymiany, pracy, usług, czy kontaktów towarzyskich.

Ogłoszenie jest formą porozumienia się z drugim człowiekiem. Ogłoszenie posiada też szeroki zasięg. Taki zasięg dają media społecznościowe, oraz plakaty, czy bilbordy. Różnorodność ogłoszeń sprawia, że już nikt nie dziwi się nawet najdziwniejszym ogłoszeniom. Inna sprawa, że czasem są one źle sformułowane, albo jest coś w nich nie dopowiedziane, co sprawia, że ogłoszenie staje się śmieszne. I na dodatek nie wiadomo, o co chodzi reklamodawcy. Na przykład: „oddam babcię”. Autor ogłoszenia nie pisze dokładnie, że odda babcię pod opiekę na kilka godzin dziennie za stosowanym wynagrodzeniem. Tylko skraca ogłoszenie, które w efekcie staje się śmiesznym i nic nie mówiącym o szczegółach. W mediach są również ogłoszenia typu „szukam mężczyzn„. I niekoniecznie musi tu chodzić o kontakty towarzyskie, ale może chodzić na przykład o pracę. Gdy ktoś potrzebuje do pracy kilku mężczyzn, aby wykonywali pracę nienadającą się dla kobiet. Jak przenoszenie ciężkich elementów, kopanie w ziemi, czy ciężką praca na roli.

Osoba dająca ogłoszenie zwraca się bezpośrednio tylko do mężczyzn, gdyż ich właśnie potrzebuje do ciężkiej pracy. Bo żadna kobieta nie powinna dźwigać ciężarów, ze względu na swoją budowę inną od mężczyzn. Ponieważ na wskutek dźwigania przez kobietę ciężarów może dojść do opuszczenia, a nawet wypadania macicy. Natomiast mężczyznom wolno wykonywać ciężką pracę, lecz też tylko w granicach rozsądku. Ponieważ zbyt duży wysiłek może doprowadzić nie tylko do przepukliny, którą można na szczęście z powodzeniem zoperować. Lecz podnoszenie ciężarów ponad siły może doprowadzić do odklejenia siatkówki w oczach. I wówczas konieczny jest zabieg przyklejenia siatkówki. Lecz zabiegi takie nie zawsze się udają I wówczas człowiek pozostaje niewidomy do końca życia. Bywa też, że ogłoszenia typu „szukam mężczyzn” dotyczą spraw matrymonialnych lub towarzyskich.

Dziś wiele kobiet szuka męża lub partnera za pomocą portali internetowych lub anonsów chociażby w prasie. Podobnie dzieje się z mężczyznami. Oni też bardzo często szukają w sieci swojej drugiej połowy. Dlaczego tak się dzieje ? Przecież współczesny człowiek ma w realu dużo możliwości spotkania kogoś interesującego. A jednak coraz większej grupie ludzi się to nie udaje. I dlatego osoby te uciekają się do pomocy biur matrymonialnych, czy ogłoszeń typu anonsy. Być może jest tak dlatego, że współczesny człowiek jest zamknięty w sobie i ma trudności z przełamywaniem barier. A może dlatego, że jest wygodny i woli mieć podane wszystko na tak zwanym talerzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here