Najlepsze sposoby na cienkie włosy

Myślisz, że dość dobrze pielęgnujesz swoje włosy, bo poświęcasz im mnóstwo czasu, ale one wciąż nie wyglądają idealnie? Prawdopodobnie wina tkwi w złej pielęgnacji i twojej przesadnej dokładności. Skoro aż tak bardzo skupiasz się na prezencji kosmyków, możesz nieświadomie nakładać na nie przesadzone ilości preparatów. Nie znasz nawet typu swoich włosów, dlatego wcierasz w nie to wszystko, co akurat polecane jest w telewizyjnych reklamach. Gdy tylko dowiadujesz się o tym, że w drogeriach pojawił się nowy fantastyczny szampon, który dotarł do naszego kraju prosto z Ameryki, od razu po pracy biegniesz do niego po sklepu. Przy okazji zauważasz na półce urocze opakowania małych balsamów i nawilżających olejków, dlatego odruchowo łapiesz je w dłoń i wrzucasz do swojego sklepowego koszyka. Po powrocie do domu przygotowujesz dla siebie prawdziwe spa. Po kolei wsmarowujesz we włosy te wszystkie zakupione „perełki”, a po zakończeniu ostatniego zabiegu widzisz, że kosmyki wyglądają jeszcze gorzej niż wcześniej. Taka nadmierna pielęgnacja szczególnie negatywnie wpływa na cienkie włosy. Jeżeli sama więc jesteś ich posiadaczką, a po prostu nigdy się nad tym nie zastanawiałaś, musisz zadziałać na nie nieco inaczej. Zrób to inteligentnie. Poznaj typ swojego włosa i naucz się wybierać dla niego najlepsze preparaty kosmetyczne. Nie wszystkie z tych reklamowanych mogą ci pomóc. Kupując je, jedynie tracisz swoje pieniądze, a nic w zamian nie zyskujesz.

Jeżeli twoje włosy naprawdę są bardzo cienkie, mogą mieć one nawet dwukrotnie mniejszą średnią średnicę od kosmyków „normalnych”, czyli dosyć grubych. Nakładając na nie wciąż te tony przeróżnych preparatów, robisz sobie wyłącznie krzywdę. Nie tylko zaburzasz i pogarszasz wygląd fryzury, ale też uszkadzasz ich naturalną strukturę. Tą przesadną pielęgnacją możesz doprowadzić do sytuacji, w której twoje włosy będą wyglądać na jeszcze cieńsze niż są w rzeczywistości! Marzysz o zupełnie odwrotnym efekcie i taki też powinnaś postarać się uzyskać. A zrobisz to na kilka sposobów. Po pierwsze – raz jeszcze przyjrzyj się swoim kosmykom z bliska. Najlepiej spójrz na siebie w lustrze i obiektywnie oceń stan włosów. Być może tylko wydaje ci się, że są one cienkie. Gdy weźmiesz do ręki wyłącznie jeden kosmyk, może się okazać, że tak naprawdę jest on gruby, a twoje włosy są po prostu rzadkie. W takim wypadku powinnaś starać się wyłącznie zwiększać objętość samej fryzury. Pomogą ci w tym przede wszystkim specjalne pianki do włosów. Nakładaj je przy samej nasadzie włosów, uważając jednak na to, aby nie wysmarować nimi skóry głowy. Przez to mogłaby się ona jeszcze szybciej przetłuszczać.

Przyjrzyj się również swojej diecie. Niejednokrotnie cienkie włosy świadczą o pewnych brakach witamin i minerałów. Jeżeli twój jadłospis jest wyzbyty z wszelkich wartościowych produktów spożywczych, nie dziw się, że cierpi na tym twój wygląd zewnętrzny. Nie jesteś w stanie prezentować się dobrze, jeżeli wciąż źle się odżywiasz. Cienka i krucha struktura włosia może świadczyć przede wszystkim o niedoborach żelaza. Koniecznie sprawdź więc, czy posiadasz dostateczne ilości tego składnika. Wykonaj sobie podstawowe badania krwi, a ich wyniki przeanalizuj razem ze swoim lekarzem. Jeżeli okaże się wtedy, że rzeczywiście zmagasz się niedoborem żelaza, powinnaś zadbać o to, aby ten wartościowy składnik pojawiał się w większości twoich dań. Sięgaj więc jak najczęściej po czerwone mięso (najlepsza będzie chuda wołowina), różnego rodzaju orzechy (np. laskowe czy włoskie) oraz owoce morza (krewetki bądź ostrygi). Staraj się również dostarczać swojemu organizmowi maksymalną dawkę witamin i jedz do oporu świeże owoce i warzywa. W sezonie zimowym, kiedy zdecydowanie brakuje ich w sklepach, możesz je zastępować mrożonymi mieszankami. Wbrew pozorom są one niemalże tak samo wartościowe jak zupełnie naturalne i świeże produkty.

Jeżeli chodzi natomiast o samą pielęgnację włosów, skup się na samym początku na tym, by nauczyć się je poprawnie myć. Sposób oczyszczania kosmyków może decydować o ich wyglądzie i ogólnym stanie. Skoro twoje włosy są cienkie i rzadkie, najprawdopodobniej dość szybko się przetłuszczają, dlatego też powinnaś myć je codziennie. Nie słuchaj osób, które mówią ci o tym, że takie codzienne czyszczenie jest dla pasm szkodliwe. Mimo iż dawniej taki mit był dość powszechny, dziś obalają go sami fryzjerzy. Skoro twoje włosy wręcz wymagają codziennego mycia, staraj się im je zapewniać. Jeżeli nie masz akurat czasu na to, by normalnie oczyścić skórę swojej głowy, sięgnij po praktyczny suchy szampon, który odświeży twoją fryzurę i nada jej niezwykłej objętości. Twoje kosmyki mogą również wymagać zastosowania bardziej specjalistycznych preparatów myjących. Jeżeli sama zauważasz, że te najtańsze szampony z marketów nie działają na nie zbyt dobrze, zastąp je kosmetykami naturalnymi, które kupisz obecnie w każdej aptece. To one delikatnie zadziałają na cienkie włosy. Oczywiście świetnie je oczyszczą, ale jednocześnie ich nie obciążą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here