Kto powinien korzystać z liposukcji

Ładna i dobrze wymodelowana sylwetka to marzenie wielu osób, każdy chce poprawić w sobie coś tu i tam lub zlikwidować kilka fałdek. Ćwiczenia, dbanie o sylwetkę i korzystanie z odpowiednich diet, nie zawsze daje określone efekty. Ponadto nie zawsze spodziewany efekt przychodzi szybko. Niektóre osoby zatem sięgają po liposukcję.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to dobry sposób na usunięcie niechcianych i zbyt dużych krągłości ciała. Jest to zabieg polegający na odsysania tłuszczu z pewnych partii ciała przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Cała liposukcja efekty daje doskonałe, są one widoczne już następnego dnia po zabiegu. Jednak nie jest to zabieg oferowany wszystkim osobom, które walczą z nadwagą.

Kto może poddać się liposukcji?

Liposukcja to ingerencja wewnętrzna w organizm człowieka. Dlatego też polecana jest ona osobom młodym i zdrowym i nie obarczonym znaczną nadwagą. Chociaż daje liposukcja efekty widoczne i każdy chciałby mieć takie efekty odchudzania, to nie jest ona polecana i zalecana wszystkim. Osoby po 50 roku życia, osoby z problemami krzepliwości krwi, osoby znacznie otyłe i te, które mają cukrzycę i problemy z chorobami autoimmunologicznymi oraz problemy ze swoją psychiką, nie powinny poddawać się liposukcji.

Zatem dla kogo jest to przeznaczony zabieg?

Dla osób młodych, kobiet po ciąży, młodych mężczyzn, którzy chcą wymodelować swoją sylwetkę.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonywany jest w specjalistycznych gabinetach. Polega na odsysaniu tłuszczu w odpowiednich miejscach. Zabieg trwa 2 do 6 godzin, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub czasami w pełnym. Najpierw chirurg zaznacza miejsca, które będą poddane liposukcji a następnie smaruje je specjalnym preparatem. Potem ciało zostaje nakłute a przez otwory wprowadza się specjalne urządzenie, tak zwaną kaniulę. W następnym etapie tkanka tłuszczowa zostaje rozbijana i odsysana. Kwoty za tego rodzaju zabiegi nie są małe od 250 tys za odsysanie tłuszczu z podbródka do 10 000 zł za odsysanie tłuszczu z brzucha. Jednak zabieg ten doskonale modeluje sylwetkę i daje takiego „kopa” osobie, która zdecydowała się na tego rodzaju zabieg, by już dalej modelowała swoje ciało i dbała o nie.Oczywiście zabieg nie pozwala na spoczęciu na laurach i nie robieniu potem już nic w kwestii odchudzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here