Sposoby na upały

0
1522

Upały często są bardzo dokuczliwe. Powodują zmęczenie, uczucie gorąca i osłabienie spowodowane odwodnieniem. Są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych. Jest wiele sposobów, aby się schłodzić. Można pojechać nad jezioro i wskoczyć do chłodnej wody lub na spacer do zacienionego lasu.

Wspaniałym i smacznym rozwiązaniem na upały są lody. Występują w wielu smakach i wariantach. Szeroki wybór znajdziemy zarówno w lodziarniach jak i sklepach spożywczych. Lody w kulkach, w wafelku, na patyku, oblane czekoladą, lody włoskie, lody z polewą to tylko część rodzajów z pośród których możemy wybierać. Sorbety, czyli lody na bazie wody nie tylko świetnie smakują, ale również nawadniają.

Najważniejsze w upały są płyny. W gorące dni należy wypijać minimum 2 l płynów dziennie. Powinna to być głównie woda. W sklepach znajdziemy wodę i przeróżne napoje. Wiele z nich jest trzymanych w lodówkach, aby klienci od razu mogli się cieszyć zimnym płynem. Polacy uwielbiają zimne piwa. Latem dużą popularnością cieszą się lekkie i orzeźwiające piwa z dodatkiem lemoniady, mięty, soku z cytrusów lub innych soków. Bardzo chętnie sięgamy też po zimne napoje gazowane.

Niestety nie wszyscy mają czas, aby wyskoczyć nad jezioro, nad morze, czy też na spacer do lasu i muszą siedzieć w pracy. Pracodawcy muszą zadbać o dobre warunki dla pracowników. Duży komfort daje klimatyzacja. Bardzo pomocne są też dozowniki z wodą. Woda dla firm jest sprzedawana w dużych baniakach i montowana do specjalnych dystrybutorów, które umożliwiają utrzymanie jej w niskiej temperaturze. Umożliwiają również sprawne nalewanie do kubeczków.

Automat do wody firmy aquasolution.pl jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu miejsc pracy. Wiele z nich ma możliwość dozowania wody ciepłej, zimnej, a nawet gazowanej. Są proste w obsłudze i czyszczeniu. Można je umieścić w miejscach publicznych. Sprawdzą się w biurach, szpitalach, uczelniach, urzędach, bibliotekach itp. Woda do biura z pewnością zaspokoi pragnienie wszystkich pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here