skóra

Zdrowa i gładka skóra to atrybut niewielu osób. Niestety na kondycję cery wpływa mnóstwo czynników. Należą do nich geny, zaburzenia hormonalne oraz styl życia. I chociaż na dwa pierwsze elementy nie mamy wpływu, możemy zadbać o skórę, wprowadzając odpowiednią dietę. Jak powinna ona wyglądać?

Zdrowa i zbilansowana dieta = zdrowa i gładka skóra

Prowadzenie zdrowego trybu życia przynosi korzyści na wielu płaszczyznach. Nie tylko świetnie wpływa na sylwetkę, ale też poprawia samopoczucie i stan skóry. Dbanie o cerę od wewnątrz pomoże nam uzyskać zdrową i gładką skórę. Jaką dietę w takim razie stosować? Najlepiej pełną witamin, minerałów, mikroelementów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dostarczymy je do organizmu, spożywając produkty, takie jak:

  • ryby (np. łosoś, pstrąg, makrela, tuńczyk)
  • warzywa (np. dynia, fasolka szparagowa, kalafior, groszek zielony)
  • owoce (np. awokado, pomarańcze, truskawki, kiwi, borówki)
  • orzechy (np. orzechy włoskie, nerkowca, laskowe)

Nie należy zapominać też o wykluczeniu z diety szkodliwych produktów. W osiągnięciu zdrowej i gładkiej cery przeszkodzić może bowiem alkohol, czekolada, stosowanie ostrych przypraw czy palenie papierosów. Warto pamiętać również o piciu minimum dwóch litrów wody dziennie, by zapewnić skórze optymalne nawodnienie.

Zdrowa i gładka skóra a stosowanie suplementów

Suplementy diety mają za zadanie uzupełniać dietę w witaminy, minerały i mikroelementy. Stosowanie ich nie zastąpi oczywiście zbilansowanego jadłospisu, ale może pomóc w uzyskaniu zdrowej i gładkiej skóry. Możesz przeczytać o tym na stronie https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Warto jednak wybierać suplementy z rozsądkiem. Najlepsze są takie, które zawierają kolagen, kwas hialuronowy, witaminy C i E, cynk oraz biotynę. Składniki te mogą pozytywnie wpłynąć na skórę. Stosowanie się do zaleceń producenta i traktowanie suplementów jako uzupełnienie zbilansowanej diety, a nie jej zamiennik, to przepis na zdrową i gładką skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here