Kosmetyki do pielęgnacji

W obecnych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to jakich kosmetyków używamy. Chodzi zarówno o kosmetyki pielęgnacyjne jak i kosmetyki do makijażu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wiele marek kosmetycznych dosłownie faszeruje swoje produkty składnikami, które nigdy w życiu nie powinny się tam znaleźć.

Doskonałym przykładem jest na przykład alkohol w kosmetykach przeznaczonych do skóry trądzikowej. Musisz wiedzieć, że alkohol ma tragiczne działanie na każdy typ skóry. Po pierwsze alkohol znacznie wysusza skórę, przez co początkowo możesz widzieć zadowalające Cię efekty, jednak z czasem twoja skóra może stać się przesuszona przez co problemy skórne pogłębią się. Jak widzisz powoduje to błędne koło, ponieważ im bardziej będziesz przesuszać swoją skórę, tym więcej będzie ona produkować sebum. Zatem jak widzisz odpowiednio dobrana pielęgnacja jest to klucz do pięknej i zdrowej skóry.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Dobór kosmetyków dostosowanych do rodzaju skóry jest niezwykle ważny. Warto jednak przy tym wspomnieć, że rzadko kiedy zdarza się tak, że ktoś ma ściśle określony typ skóry. Dzieje się tak, ponieważ wraz z biegiem lat potrzeby skóry się zmieniają i tak od skóry tłustej lub mieszanej może zmienić się w suchą i wrażliwą. Potrzeby skóry mogą zmienić się także pod wpływem odpowiedniej pielęgnacji, na przykład ze skóry trądzikowej i skłonnej do podrażnień i zaczerwienień do skóry normalnej. Warto zatem słuchać swojej skóry i obserwować jej stan.

Przejdźmy jednak do tego, w jaki sposób należy dobierać pielęgnację. Jeśli nie masz większych problemów skórnych, możesz zacząć obserwować swoją skórę w ciągu dnia-jeśli jest spierzchnieta i potrzebuje ciągłego nawilżania prawdopodobnie jest to skóra sucha, jeśli ciągle się świeci jest to cera tłusta. Jeśli jednak twoje problemy skórne są znacznie bardziej skomplikowane powinieneś udać się do dermatologa, który pomoże Ci pozbyć się twojego problemu oraz dobierze odpowiednie kosmetyki do twojego rodzaju skóry.

Źródło: http://makijaz.net.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here