Nakładanie maseczek u kosmetyczki bywa traktowane jako zbędne. Tymczasem warto wydać te 300 zł miesięcznie na to, aby utrzymywać efekt świeżej, oczyszczonej i pełnej blasku cery – to podstawa urody. Co należy wiedzieć o maseczkach na twarz proponowanych przez gabinety kosmetyczne? Sprawdzamy!
Po pierwsze, warto zdać sobie sprawę z tego, że maseczki zamawiane u kosmetyczek to nie zabiegi leczące naszą skórę, ale są to zabiegi prewencyjne. Mają na celu przede wszystkim skontrolowanie stanu cery oraz wspomaganie innych zabiegów kosmetycznych, takich jak na przykład oczyszczanie skóry.
Najlepsze maseczki do cery wrażliwej
Cera wrażliwa ma zupełnie inne wymagania niż cera skrajnie sucha czy skrajnie tłusta. Przede wszystkim, w przypadku cery wrażliwej trzeba stosować tylko kosmetyki, które nie mają agresywnych składników. Żadnego alkoholu w składzie, żadnych substancji uczulających. Osoby, które mają cerę z naczynkami, muszą używać kosmetyków z dużą zawartością witaminy C. Maseczki na twarz muszą wyciszać, łagodzić podrażnienia, zapobiegać rozwijaniu się pierwszych stanów zapalnych oraz spowodować, że cera będzie mniej nadwrażliwa.
Maseczki do cery naczynkowej
Cera naczynkowa lubi maski z alg morskich. Mają działanie silnie nawilżające, są bogate w substancje, które wzmacniają naczynia krwionośne. Czerwone plamki na skórze twarzy są zdecydowanie mniej widoczne po regularnym stosowaniu tego typu maseczek. Maski, które znajdziemy w sklepach na tego typu cerę, mają w składzie czasami owoce takie jak jagody. Tego rodzaju maseczki działają lepiej niż inne kosmetyki, po których era naczynkowa może być tylko jeszcze bardziej czerwona niż zwykle.
Maseczki na twarz domowej roboty
Niektóre kobiety stosują różne maseczki domowej roboty. W walce z przebarwieniami jest to dość skuteczny sposób na leczenie się. Ważne jest bowiem utrzymanie regularności. Wśród maseczek domowej roboty królują oczywiście te wykonane z siemienia lnianego, które działa doskonale na nawilżanie skóry. Ugotowane z wodą siemię lniane należy po prostu nałożyć na twarz: aby ułatwić sobie aplikację, warto używać gazy.
Pomocny będzie również rumianek: tutaj również gotujemy papkę z siemienia lnianego, ale dodajemy do tego susz z rumianku. Można dodatkowo nasączyć powstałą papkę kilkoma kroplami witaminy C, którą kupimy w aptece. Uważajmy jednak: niektóre kobiety są uczulone na witaminę C!
Ciekawa jest też maseczka z suszonego kasztanowca, skrzypu praz nagietka. Wszystko należy zalać wrzącą wodą i wymieszać z mąką ziemniaczaną. Po wszystkim można nakładać maź na twarz i leżeć przez około 15 minut bez ruchu. Następnie dokładnie zmyć twarz ciepłą wodą. Warstwa maseczki, którą nałożymy na twarz powinna być gruba.
Maseczki nawilżające
Maseczki nawilżające najlepsze są dla cery suchej. Warto udać się na nałożenie takiej maseczki właśnie do kosmetyczki, jeśli codzienne nakładanie kremu na twarz nie jest wystarczające i jeśli skóra stwarza nadal problemy. U kosmetyczki znajdziemy takie maseczki, które mają skoncentrowaną ilość składników odżywczych. Maseczki nawilżające to te, które mają w swoim składzie kwas hialuronowy oraz takie, które mają olejki (szczególnie pozyskiwane ze zbóż). Maseczki nakładane w salonach kosmetycznych wnikają w głębokie warstwy skóry i odżywiają ją, przywracając jej pożądaną dla młodego wyglądu sprężystość.
Najlepsze maseczki do oczyszczania twarzy
Skóra, która jest zanieczyszczona to taka, której warstwa grubieje z czasem. Zanieczyszczenia najchętniej powstają w skórze o typie tłustym lub mieszanym. Gdy skóra jest brudna, wówczas naturalne złuszczanie się naskórka jest utrudnione. Aby pomóc tego typu skórze, trzeba podziałać maseczkami. Maseczki na twarz łatwo przetłuszczającą się to zabiegi, w których stosuje się glinkę. Czasami także w maseczkach może być domieszka cynku oraz mentol. Wszystkie te składniki nie sprzyjają skórze naczynkowej i delikatnej, z pajączkami. Dlatego tak ważne jest, aby trafić do kosmetyczki, która ma doświadczenie w dobieraniu rodzaju zabiegów do twarzy.
Aby maseczka oczyszczająca dobrze spełniała swoją rolę, warto przed jej nałożeniem delikatnie oczyścić skórę przez wykonanie peelignu. Dzięki peelingowi pozbędziemy się zrogowaciałej warstwy naskórka. Pamiętajmy, aby nie nakładać maseczki nawilżającej na skórę wokół oczu. Maseczki tego typu warto stosować również na skórę głowy: osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów mogą w ten sposób pozbyć się łupieżu i wyczyścić dogłębnie przetłuszczające się włosy.
Maseczki ujędrniające
Na oferty tego typu maseczek powinny zwracać uwagę kobiety po 40-stym roku życia. Wcześniej nie ma sensu stosować silnie napinających skórę substancji, bo można sobie jedynie zaszkodzić. Dopiero wtedy, gdy zobaczymy wyraźne zmiany należy stosować maseczki do twarzy liftingujące.
Maseczki w postaci kremów
Gdy kosmetyczka nakłada nam maseczkę o konsystencji kremu, zwykle ma na celu poprawienie krążenia krwi w obrębie skóry twarzy. Pod warstwą cienkiego kremu wytwarza się wyższa temperatura. Takie kremy polecane są osobom, które są szczególnie suche oraz mają tendencje do wiotczenia.