Likwidacja przebarwień

Przebarwienia dotykają ogromną część kobiet w różnym wieku. Różne są również przyczyny ich występowania, a także sposoby radzenia sobie z nimi. Dlatego też jeśli i Ty borykasz się z tymi niezbyt sympatycznymi zmianami na skórze to polecamy Ci lekturę tego artykułu.

Przebarwienia – przyczyny powstawania

Przebarwienia to z naukowego punktu widzenia efekt zaburzeń czynnościowych komórek wytwarzających melanocyty/ melaninę. W niektórych partiach ciała komórki te stają się zbyt reaktywne lub ich ilość jest mocno zwiększona. Kiedy takie przebarwienia powstają i co jest ich przyczyną? Zainteresowanie likwidacja wzrasta zawsze w okresie jesienny, czego powodem jest zbytnia ekspozycja skóry na promienie słoneczne. Jednak to nie jedyna przyczyna powstawania przebarwień. Są nią także zaburzenia wynikające z nieprawidłowej pracy gospodarki hormonalnej. Bardzo często gdy przyjmuje się leki na jej uregulowanie przebarwienia zaczynają nieco ustępować. Powstają one również w okresach ciąży czy menopauzy co również spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi. Wiele kobiet obserwuje u siebie postępujące przebarwienia wraz z wzrostem lat.

Przebarwienia – melanodermia

Melanodermia zwana jest również ostudą. Ten rodzaj przebarwień wynika ze wspomnianego opalania lub wahań hormonów. Czasem są one również oznaką nieprawidłowej pracy wątroby, tarczycy lub nadnerczy. Warto więc skontrolować je u lekarza, by wykryć ewentualne zagrożenie dla zdrowia. Jak takie niedoskonałości skórne wyglądają? Przybierają one brązowy kolor. Zaznaczyć należy, że są raczej symetryczne, a granica między nimi się zaciera. Najczęściej występują na twarzy.

Likwidacja przebarwień w salonie kosmetycznym

Przebarwienia można próbować zlikwidować na dwa sposoby. Pierwszym jest stosowanie różnego rodzaju masek i kremów dostępnych w sklepach lub stworzonych samodzielnie. Niestety ten sposób nie zawsze się sprawdza. Znacznie częściej kończy się porażką, ponieważ nie ma się wystarczającej wiedzy odnośnie potrzeb skóry, która pozwoliłaby na dobranie właściwych preparatów. W wielu przypadkach przebarwienia są już w zaawansowanej fazie co również nie wpływa pozytywnie na ich usuwanie. Dlatego też znacznie lepiej jest wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego jak np. https://salonpieknecialo.pl/ i tam poddać się dokładnej analizie potrzeb skóry. Kosmetyczka sprawdzi jak duże są zmiany i stwierdzi jaki zabieg najlepiej sobie z nimi poradzi. Należy pamiętać, że jedna wizyta w salonie nie będzie wystarczająca. Potrzebna będzie ich seria, by osiągnąć zamierzony cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here