Jakie stoliki do kawiarni wybrać

Wyposażenie kawiarni czy restauracji w stoły oraz krzesła to nie lada wyzwanie. Przy zakupie mebli, prócz ich ceny oraz koloru powinniśmy zwracać uwagę na wiele innych szczegółów, tak aby nasi przyszli klienci, czuli się przede wszystkim wygodnie i komfortowo. Jakie stoliki do kawiarni wybrać?Rozmiar i wysokość mają znaczenie.Przyjmuje się, że klasyczny stolik powinien mieć wysokość około 70 – 75 cm. Taki rozmiar sprawi, że goście będą mogli w sposób wygodny delektować się spożywanymi potrawami. Każda osoba powinna mieć możliwość swobodnego oparcia nóg o podłoże, a na każdego klienta przypadać około 65 cm blatu na szerokość i 50 na głębokość. Jeśli goście mają siedzieć po obu stołach stronę, musi on mieć przynajmniej 100 cm. Lepiej wybrać mniejsze stoły, które zapewniają więcej prywatności naszym klientom.

Kształt blatu oraz materiał wykonania.

Do wyboru mamy stoliki kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe. Stoliki okrągłe zabierają więcej miejsca niż np. prostokątne, jednak pozwalają na lepsze spędzanie czasu w gronie najbliższych i są coraz częściej wybierane do lokali gastronomicznych. Kształt blatu zależy przede wszystkim od wielkości sali i dostępności miejsca, więc miejsce na stoły powinno zostać ustalone w początkowej fazie planowania dostępnej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest zakup stolików na jednej nodze, które są bardzo ergonomiczne.

Przy wyborze materiału możemy zasugerować się designem sali konsumpcyjnej. Klasyczne stoły drewniane, mimo tego, że są bardzo solidne i łatwe w renowacji, nie pasują do stylu nowoczesnego, a nowoczesne do tradycyjnego np. wiejskiego. Białe stoliki natomiast świetnie uzupełnią styl rustykalny i romantyczny. Stoliki do kawiarni mogą być wykonane również ze szkła hartowanego albo z metalu i znakomicie będą komponować się z nowoczesnym, a nawet surowym stylem.

Stoliki metalowe są niewielkie i stosunkowo lekkie, a także bardzo łatwe w czyszczeniu oraz konserwacji. Metal nadaje się również do użytku zewnętrznego. Stoły szklane są coraz bardziej popularne, lecz blaty wymagają częstszego czyszczenia.

Pamiętajmy również o dobrym oświetleniu naszych stołów oraz ich równomiernym rozstawieniu w lokalu, wyznaczając przy tym takie same odległości. Stoliki i ich aranżacja powinna charakteryzować się przede wszystkim spójnością oraz harmonią. Podczas wyboru stolików do kawiarni nie sugerujmy się wystrojem u konkurencji. Nie próbujmy powielać wystroju z innego lokalu, nasza kreatywność ma znaczenie. Jej zastosowanie pozwala przyciągnąć większą ilość klientów i zdobyć uznanie w ich oczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here