sokowa dieta

Stwierdzenie, że owoce i warzywa to samo zdrowie, jest bardzo trafne. Nie ma się więc co dziwić, że diety sokowe, których podstawę tworzą wspomniane wyżej owoce i warzywa, są tak bardzo popularne. Jednak trzeba się dobrze zastanowić, czy korzystanie wyłącznie z tego rodzaju diety jest w pełni zdrowe dla naszego organizmu. Warto również poznać kilka prawd i mitów, które mogą pomóc w podjęciu prawidłowej decyzji.

Prawdy dotyczące diety sokowej

Czy dieta sokowa oczyszcza i odkwasza organizm? Owszem, owoce i warzywa mają w sobie wiele cennych substancji, które pomagają naszemu organizmowi w pozbyciu się toksyn i szkodliwych związków. Podczas diety sokowej rezygnujemy z jedzenia mięsa, serów, jajek czy słodkiego pieczywa na rzecz warzyw i owoców, co skutkuje odkwaszeniem organizmu i przekłada się na ogólną poprawę zdrowia i odporności. Należy pamiętać, że to nie dzieje się po jednym dniu diety sokowej, a stopniowo. Od razu dochodzimy więc do wniosku, że dieta sokowa nie może trwać tylko kilka dni, gdyż w tym czasie nie rozwinie swoich możliwości.

Podczas stosowania diety sokowej poprawia się nasze samopoczucie? To jest jedna z tych prawd, które sprawdzają się w rzeczywistości. Po zakończeniu diety sokowej możemy spodziewać się zwiększonej energii i znacznej poprawy samopoczucia. Czujemy ogromny przypływ sił witalnych, co świetnie wpływa także na psychikę. Nasza skóra, paznokcie oraz włosy odzyskują piękny, atrakcyjny wygląd, a zaokrąglona dotąd sylwetka staje się bardziej smukła, brzuch się spłaszcza, a my czujemy się jak nowo narodzeni.

Dieta sokowa i jej mity

Pierwszym i najważniejszym mitem dotyczącym soków z warzyw i owoców jest fakt, że nie jest to pełnowartościowa dieta. Jest to największy mit, w który wierzyliśmy, dopóki dietetycy nie otwarli nam oczu. Żaden człowiek nie może funkcjonować pijąc jedynie soki, ponieważ nie mają one w sobie wystarczającej ilości kalorii i odpowiedniej wartości odżywczej. Dieta sokowa nie ma w sobie wystarczająco dużo węglowodanów, białka czy tłuszczy. Z tego powodu dieta ta nie powinna być stosowana indywidualnie, raczej w parze z inną, która uzupełni niedobory pozostawione przez soki.

Dieta sokowa

Drugim, bardzo powszechnym mitem jest przekonanie, że pijąc soki nie przytyjemy. Przekonanie to wynika z myślenia, że soki są zdrowe, bezpieczne, wykonane z warzyw i owoców, dlatego możemy pić je bez ograniczeń. Jednak i tutaj, tak jak przy każdym innym jedzeniu, ważny jest umiar i racjonalne podejście oraz wiedza. Musimy pamiętać, że soki zawierają dużo cukru, a przy tym mało błonnika, przy czym wciąż możemy czuć się nienasyceni i ciągle głodni, możemy mieć ochotę na picie jeszcze większej ilości soków niż dotychczas. Takie błędne koło na pewno zaprowadzi nas do tycia, a przecież to nie nasz cel.

Jeśli planujesz schudnąć, a przy okazji oczyścić swój organizm, nie warto chwytać się diety sokowej bez pomocy wykwalifikowanego dietetyka. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się dieta pudełkowa, a oferty przeróżnych firm przejrzeć możesz w serwisie dietly.pl, który na pewno pomoże Ci się zdecydować na najlepszą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here