Ile trwa kurs pierwszej pomocy

Mimo, że większość osób w Polsce nie potrafi udzielać pierwszej pomocy, wciąż stosunkowo niewiele decyduje się na podniesienie swoich umiejętności w tym zakresie. Na szczęście kursy pierwszej pomocy są coraz popularniejsze, jednak jednym z czynników powstrzymujących przed udziałem w takim szkoleniu jest czas. Sprawdzamy, ile w rzeczywistości trwa  kurs pierwszej pomocy.

Dużo wiedzy, mało czasu

Te dwie cechy – dużo wiedzy i mało czasu – są charakterystyczne dla medycyny w ogóle. Ratownicy, pielęgniarki i lekarze muszą posiadać ogromną ilość wiedzy, a mają niewiele czasu na uratowanie czyjegoś życia lub zdrowia. W przypadku kursów pierwszej pomocy elementarną wiedzę – której i tak jest sporo – przekazuje się w jak najkrótszym czasie, by szkolenia były dostępne dla jak największej ilości osób. Zazwyczaj podstawowe szkolenia tego typu trwają jeden dzień, a dwudniowe kursy są już zazwyczaj wersjami rozszerzonymi, dedykowanymi wychowawcom i nauczycielom. Zrozumiałe są jednak wątpliwości, które mogą się pojawić: czy pieniądze wydane na tak krótki kurs nie pójdą na marne?

Czy błyskawiczny kurs pierwszej pomocy może być skuteczny?

Tajemnicą skutecznego nauczania nie jest długi czas trwania, a skupianie się na praktyce. Dzięki temu na dobrym kursie, nawet trwającym tylko sześć lub osiem godzin, jesteśmy w stanie nabyć konkretne umiejętności, które będziemy potrafili wykorzystać w praktyce. Wiele kursów pierwszej pomocy uwzględnia też realistyczne symulacje wypadków, łącznie z odpowiednio ucharakteryzowanymi osobami udającymi ofiary. Dzięki takiemu doświadczeniu rzeczywisty wypadek będzie dla absolwenta takiego szkolenia o wiele mniejszym szokiem, co zwiększa szanse na to, że nie sparaliżuje jej niepewność w razie potrzeby udzielenia komuś pomocy. Takie szkolenia można znaleźć np. tu: https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/. Dzięki nowoczesnym i skutecznym metodom podawania wiedzy, można się nauczyć naprawdę dużo w ciągu kilku godzin – warto więc poświęcić je na naukę ratowania życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here