Kosmetyki mineralne - czym się charakteryzują?

Kosmetyki mineralne zyskały dość dużą popularność na przestrzeni ostatnich kilku lat. Są zdrowszą alternatywą tradycyjnych kosmetyków do makijażu. Wyróżniają się lekkością i trwałością. Wygląd skóry jest ulepszony, ale w naturalny sposób. Kolejną ich zaletą jest fakt, że mogą być stosowane przez alergików i osoby ze skórą wrażliwą. Jakie jeszcze zalety posiadają kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne – czyli jakie?

Kosmetyki mineralne charakteryzują się niesamowitą delikatnością, w stosunku do skóry. Zostały stworzone w celu korygowania skóry, po zabiegach medycyny estetycznej. Mają tak delikatną formułę, że można je stosować nawet po poważniejszych operacjach plastycznych. Makijaż mineralny jest również polecany w przypadku cery problematycznej, która nadmiernie się przetłuszcza i występują na niej niedoskonałości.

To co wyróżnia kosmetyki mineralne na tle tradycyjnych wersji, to to że w swoim składzie nie zawierają żadnych chemicznych substancji, typu oleje, woski, konserwanty, parabeny, czy substancje zapachowe. Są to produkty całkowicie naturalne, które składają się z głównie z minerałów. Mowa tutaj o: mice, tlenkach żelaza, tlenku cynku oraz dwutlenek tytanu.

Przeczytaj też: http://www.chilimy.pl/kosmetyki-do-stylizacji-wlosow-jakie-maja-zastosowanie/

Od ilości tlenku cynku oraz tytanu jest uzależniona intensywność koloru. Im więcej ich w składzie, tym jaśniejszy odcień ma kosmetyk. Oprócz poziomu koloru, te dwa składniki są odpowiedzialne za krycie, właściwości antybakteryjne oraz regulujące pracę gruczołów łojowych. Z kolei mika, która jest również głównym składnikiem kosmetyków mineralnych, jest odpowiedzialna za nadanie skórze satynowego połysku i jedwabistej gładkości.

Jakie składniki znajdziemy w kosmetykach mineralnych?

Kosmetyki mineralne, oprócz tego że są naturalne, charakteryzują się również swoim krótkim składem. Do głównych składników tego typu kosmetyków, należą:

  • mika – dzięki niej nasza cera będzie rozświetlona, a delikatne zmarszczki wygładzone;
  • tlenek cynku – posiada właściwości kojące, ściągające oraz antybakteryjne. Dzięki niemu jest to idealny produkt dla skóry trądzikowej;
  • dwutlenek tytanu – pełni funkcję naturalnego filtru przeciwsłonecznego;
  • tlenki żelaza – odpowiadają za kolor kosmetyku, ich zaletą jest to że nie wywołują podrażnienia na skórze.

Źródło: https://zakatek24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here