Pakowanie paczek

Sprzedaż przez Internet – na aukcjach internetowych czy poprzez portale ogłoszeniowe – wiąże się z koniecznością szybkiego dostarczenia zakupionej rzeczy osobie, która ją kupiła. Najprostszą opcją jest wysłanie paczki za pośrednictwem poczty lub wybranej firmy kurierskiej. Aby jednak zakupiona rzecz dotarła w całości musi być w paczce właściwie zabezpieczona. Jak poprawnie spakować paczkę?

Opakowanie kartonowe to najlepsza opcja

Niewielkie przedmioty, które się nie zniszczą – na przykład lekkie ubrania – można wysyłać w foliowych opakowaniach. Inne rzeczy lepiej wysyłać w kartonowych paczkach. Wielkość kartonu powinna być dopasowana do wielkości przedmiotu, sam karton zaś odpowiednio mocny. Przedmiot w środku musi zostać jednak odpowiednio zabezpieczony przed zniszczeniem, czy choćby przesuwaniem się. Najlepiej zaopatrzyć się w wypełniacze do paczek. Oczywiście jako Wypełniacz paczek może posłużyć też zgnieciona gazeta, styropian lub cokolwiek innego, jednak takie wypełniacze paczek nierzadko nie sprawdzają się w praktyce.

Paczka będzie poddawana wstrząsom i naciskom

Paczki w kontenerach są układane jedna na drugiej. W trakcie transportu czy przenoszenia poddawane wstrząsom. Z tych powodów wypełniacz paczki powinien być w każdym miejscu, tak by w środku paczki nie było pustych przestrzeni. Jeśli będą, istnieje ryzyko, że karton ulegnie zgnieceniu czy nawet zniszczeniu, co może doprowadzić także do uszkodzenia wysyłanej rzeczy.

Rodzaj wypełniaczy do paczek ma znaczenie

Wybór wypełniaczy do paczek jest spory. Styropianowe kulki, folia bąbelkowa, pocięta odpowiednio tektura, drewniane zrzyn, to przykłady materiałów, które mogą wypełnić paczkę. Warto dopierać rodzaj wypełniacza do ciężaru i rodzaju wysyłanego przedmiotu. Jeśli – na przykład – przedmiot ma ostre krawędzie i jest ciężki, wypełniaczem paczki z takim przedmiotem nie może być folia z przestrzeniami wypełnionymi powietrzem. Ostre krawędzie przedmiotu mogą bowiem uszkodzić taką folię i nie będzie spełniać swojej roli. Źle zabezpieczony przedmiot będzie zaś we wnętrzu paczki swobodnie się przesuwać, co zwiększy ryzyko jego uszkodzenia.

Podsumowując

Planując wysłanie paczki, trzeba pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu tego, co w niej wysyłamy. Wypełniacze paczek są bardzo różne. Należy wybrać najbardziej odpowiedni w danej sytuacji i wypełnić nim w paczce całą wolną przestrzeń, po czym karton dobrze zakleić. Tak spakowana paczka raczej nie ulegnie uszkodzeniu, a wysyłany przedmiot dotrze do adresata w całości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here