Liposukcja

Liposukcja to zabieg chirurgiczny wykorzystujący technikę odsysania w celu usunięcia tłuszczu z określonych obszarów ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, pośladki, ramiona czy szyja. Liposukcja również modeluje (konturuje) te obszary. Inne nazwy liposukcji to lipoplastyka i modelowanie sylwetki.

Liposukcja nie jest zwykle uważana za metodę ogólnej utraty wagi ani alternatywę dla utraty wagi. Jeśli masz nadwagę, prawdopodobnie stracisz na wadze więcej dzięki diecie i ćwiczeniom lub procedurom bariatrycznym – takim jak operacja bajpasu żołądka – niż w przypadku liposukcji. Możesz być kandydatem do liposukcji, jeśli masz zbyt dużo tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, ale poza tym masz stabilną masę ciała.

Kiedy przybierasz na wadze, komórki tłuszczowe powiększają się i zwiększają objętość. Z kolei liposukcja zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w określonym obszarze. Ilość usuwanego tłuszczu zależy od wyglądu okolicy i objętości tłuszczu. Wynikające z tego zmiany konturu są generalnie trwałe – o ile Twoja waga pozostaje stabilna.

Po liposukcji skóra dopasowuje się do nowych konturów leczonych obszarów. Jeśli masz dobry odcień i elastyczność skóry, prawdopodobnie będzie wyglądać na gładką. Jeśli jednak Twoja skóra jest cienka i słabo elastyczna, skóra w leczonych miejscach może wydawać się luźna.

Liposukcja nie poprawia wgłębienia cellulitu ani innych nierówności na powierzchni skóry. Podobnie liposukcja nie usuwa rozstępów. Aby zakwalifikować się do zabiegu liposukcji, musisz być w dobrym zdrowiu bez schorzeń, które mogłyby komplikować operację – takich jak ograniczony przepływ krwi, choroba wieńcowa, cukrzyca czy słaby układ odpornościowy. Po zabiegu
spodziewaj się bólu, obrzęku i zasinienia po zabiegu. Twój chirurg może przepisać leki, które pomogą kontrolować ból, i antybiotyki, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Po zabiegu chirurg może pozostawić otwarte nacięcia i tymczasowo założyć dreny, aby ułatwić odprowadzanie płynów. Zwykle przez kilka tygodni musisz nosić ciasną odzież uciskową, która pomaga zmniejszyć obrzęk. Może być konieczne odczekanie kilka dni przed powrotem do pracy i kilka tygodni przed wznowieniem normalnych zajęć – w tym ćwiczeń. W tym czasie spodziewaj się pewnych nieregularności konturu, gdy pozostały tłuszcz ustąpi.

Po liposukcji obrzęk ustępuje zwykle w ciągu kilku tygodni. W tym czasie leczony obszar powinien wyglądać na mniej obszerny. W ciągu kilku miesięcy spodziewaj się, że leczony obszar będzie wyglądał szczuplej. To naturalne, że skóra traci jędrność wraz z wiekiem, ale wyniki liposukcji są na ogół długotrwałe, o ile utrzymujesz wagę. Jeśli przybędziesz na wadze po liposukcji, rozkład tłuszczu może się zmienić. Na przykład, możesz gromadzić tłuszcz wokół brzucha, niezależnie od tego, które obszary były pierwotnie leczone.

Liposukcja laserowa to zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu, w którym usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej z organizmu poprzedzone jest zniszczeniem komórek laserem. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji wejdź na wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here