Wynajem chillerów

Utrzymanie odpowiednich warunków na linii produkcyjnej czy w magazynach stanowi bardzo ważną kwestię dla wielu branż przemysłowych. Pomagają w tym bardzo nowoczesne technologie. Jednymi z takich urządzeń są chillery. Co musisz o nich wiedzieć?

Agregat chłodniczy – w jaki sposób działa to urządzenie?

Urządzenie to jest specjalistycznym układem chłodzenia, którego zadaniem jest chłodzenie płynu procesowego i osuszanie powietrza. Ma on bardzo szerokie zastosowanie. Możemy go wykorzystać zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. W sezonie zimowym stosuje się je także podczas budowy sezonowych lodowisk. Agregaty chłodnicze są bowiem w stanie schładzać taflę lodu, by ta nie uległa roztopieniu. Agregaty, zwane też chillerami, są dostępne w kilku różnych wariantach. Jesteśmy jednak w stanie wyróżnić elementy budowy, które znajdziemy w każdym modelu. Jest to chociażby sprężarka, parownik, czy zawór rozprężny. W jaki więc sposób dochodzi do schłodzenia temperatury? Najlepiej wyjaśnimy to na przykładzie lodówki.

Wynajem chillerów – czy to korzystne rozwiązanie?

Cały proces zaczyna się w parowniku, gdzie czynnik chłodzący absorbuje energię cieplną od produktów, które są zgromadzone w komorze chłodniczej. Gdy zacznie on parować, może wówczas zostać zassany przez agregat – sprężarkę. Energię, która zgromadził w tym czasie może oddać w skraplaczu. Dzięki temu wróci do parownika i cykl zacznie się od początku. Kupując sprzęt od renomowanych firm możemy być spokojni o jego jakość i trwałość. Przeszkodą mogą okazać się jednak koszty inwestycji. Na szczęście istnieje na to sposób. Jest nim wynajem chillerów. Usługa ta jest znacznie tańsza, dzięki czemu nie obciąża tak naszego budżetu. W ramach współpracy otrzymujemy zaś w pełni sprawny, używany agregat. Taka oferta jest dostępna np. pod tym linkiem https://www.ras-agregaty.pl/wynajem-chillerow/. Decydując się na wynajem chillerów zyskujemy także profesjonalne doradztwo pod kątem dopasowania urządzenia do naszych potrzeb. Możemy również liczyć na wsparcie serwisowe przez czas trwania umowy. Dzięki temu żadna awaria nie będzie nam już straszna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here