Zdrowy tryb życia – od czego zacząć?

0
1443

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o zdrowym trybie życia, dietach i aktywności fizycznej. Zwiększanie świadomości o konieczności wprowadzania do swojego życia zdrowych nawyków wpływa na nasze społeczeństwo i coraz więcej osób szuka sposobu na poprawę stanu swojego zdrowia i sylwetki. Wprowadzanie zmian nie jest jednak łatwe. Od czego więc zacząć przygodę ze zdrowym trybem życia?

Robimy porządek w swojej diecie

Wiele osób kojarzy zdrowy tryb życia z bardzo restrykcyjną dietą, liczeniem kalorii przed każdym posiłkiem oraz godzinami męczących treningów. Żadna z tych rzeczy nie jesteś jednak konieczna, aby osiągnąć atrakcyjną sylwetkę i poczuć się lepiej w swoim ciele. Jeżeli zdecydujemy się na rozpoczęcie przygody zdrowego trybu życia, na początku powinniśmy zacząć od zrezygnowania tłuszczy trans oraz cukrów prostych. W największej ilości znajdziemy je w słodyczach i gotowych, przetworzonych produktach. Wiąże się to zatem z koniecznością z rezygnowania z jedzenia gotowych dań. Zamiast tego warto zacząć samodzielnie przygotowywać posiłki. Nie oznacza to oczywiście, że musimy poświęcać kilka godzin tygodniowo na gotowanie. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie na początku prowadzenia nowego trybu życia, jest dieta pudełkowa z dowozem. Firmy cateringowe oferują swoim klientom wiele rodzajów diet, które zawierają określoną liczbę kalorii. Dzięki temu nie musimy się przejmować samodzielnym przygotowywaniem posiłków.

Koniec z podjadaniem pomiędzy posiłkami

Koniec z podjadaniem pomiędzy posiłkami

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na catering dietetyczny Wrocław, czy gotowanie swoich posiłków, kolejną regułą, którą powinniśmy się kierować, jest zaprzestanie podjadania pomiędzy głównymi daniami. Głównym czynnikiem odpowiadającym za to, jak zmienia się nasza waga, jest liczba spożywanych kalorii. Kiedy określimy swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, powinniśmy rozdzielić je na pasującą nam liczbę posiłków. Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy będziemy jeść 3, 5 czy 6 razy. Powinniśmy się jednak wystrzegać podjadania, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób na przekroczenie swojego zapotrzebowania. Warto również zacząć pić więcej wody, szczególnie pomiędzy posiłkami, co dodatkowo pomoże zapanować nad głodem.

Aktywność fizyczna i cierpliwość

Już na początku zaznaczyliśmy, że zdrowy tryb życia to również aktywność fizyczna. Zaczynając wprowadzać zmiany w swojej diecie, zaczynamy także stopniowo zwiększać aktywność fizyczną. Najlepszym sposobem na to jest zaprzyjaźnienie się z sesjami treningowymi. Nie musimy się koniecznie wybierać na siłownię lub biegać w parku, ponieważ zacząć trenować możemy również w domu, nawet nie dysponując specjalnym sprzętem. Na początek wystarczą 2-3 stosunkowo lekkie treningi. Z czasem powinniśmy jednak zwiększać obciążenie lub częstotliwość ćwiczeń. Zaczynając treningi i zmian w diecie musimy być jednak świadomi, że na znaczące efekty trzeba będzie chwilę poczekać. Pierwsze zmiany zauważymy w samopoczuciu oraz koncentracji. Jeżeli jednak chodzi o utratę wagi i zmianę sylwetki, duże zmiany zanotujemy dopiero po upływie kilku tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here