kosmetyki

Podkład to piękna baza naszego makijażu, która nie tylko ujednolica naszą cerę, a także zakrywa wszelakie niedoskonałości. Dobranie idealnego podkładu do naszej cery, okazuje się jednak trudnym aspektem, o ile nawet niemożliwym do wykonania zadaniem. Jak dobrać perfekcyjny podkład?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dobrac-podklad/

Po pierwsze pielęgnacja

Po pierwsze i najważniejsze należy pamiętać, że żaden podkład, chociażby ten z najwyższej półki za sporą sumę pieniędzy nie będzie dobrze wyglądał, jeżeli odpowiednio nie zadbamy o naszą cerę i nie dobierzemy odpowiedniego koloru produktu. Tylko w ten sposób podkład na naszej twarzy będzie wyglądał pięknie i promiennie. Starajmy się unikać sytuacji, w której kolor podkładu będzie znaczne różnił się od koloru szyi i dłoni.

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań? 

Znalezienie podkładu, który będzie dla nas idealny wcale nie musi być naszym utrapieniem i zmorą. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto jest zadać sobie kilka pytań, które zdecydowanie pomogą nam w wyborze. Są to pytania typu:

  • Jakie są nasze oczekiwania co do produktu?
  • Na jakim rodzaju krycia nam zależy: mocnym czy lekkim?
  • Jaki jest nasz typ cery?
  • Jaki chcemy przeznaczyć budżet na wybrany kosmetyk?

Właściwości i testowanie podkładu na dłoni

Krycie jest kwestią indywidualną, ponieważ każdy z nas oczekuje od krycia czegoś innego. Ważnym aspektem, nad którym warto się pochylić jest rodzaj naszej cery. Ważne jest to, aby wiedzieć, posiadamy skórę suchą, mieszaną czy tłustą. Oczywiście nie sugerujmy się etykietą produktu w stu procentach. To, że mamy cerę tłustą i podkład opisany jest jako do cery tłustej, nie oznacza, że będzie on dla nas strzałem w dziesiątkę. Warto jest przede wszystkim zwracać uwagę na etykiety.

Wiele osób wybierają podkład, nakładając tester na nadgarstek. Jest to błędne, ponieważ skóra na nadgarstku ma inny odcień niż ta na twarzy. Można to w łatwy sposób zweryfikować przykładając po prostu rękę do policzka. Jeśli do dobraniu podkładu chcemy użyć dłoni, zróbmy to na  jej zewnętrznej stronie. Zwracajmy uwagę nie tylko na natężenie koloru podkładu, ale również na jego ton (np.żółty czy różowy).

Jak dobrać właściwy podkład? – Najlepszy sposób

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na dobranie idealnego podkładu jest nałożenie go bezpośrednio na twarz. Najlepsza do tego będzie okolica linii żuchwy. Jak się za to zabrać? Dobieramy kilka podkładów, które kolorystyczne wydają się nam, że będą pasować odcieniem do naszej twarzy. Do tego testu używajmy tylko i wyłącznie testerów! Po nałożeniu na twarz sprawdźmy, który podkład wpasował się w nią najlepiej. Warto wyjść również poza galerię czy drogerię i zobaczyć jak będzie wyglądało to w naturalnym świetle, jako że żarówki oraz oświetlenie wewnątrz zmieniają barwę światła i tym samym przekłamują odcień naszej skóry i podkładu.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-nakladac-podklad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here