Zawsze w modzie

Trendy modowe to coś co zmienia się bardzo często. Wielu mężczyzn nie nadąża za ciągle zmieniającym się i ewoluującym światem kreacji i artystycznego doboru rządzącego światem mody. Są jednak trendy stałe i niezmienne od setek lat, które stały się już fundamentami męskiej tożsamości. Do takich fundamentalnych, stałych trendów zaliczymy niewątpliwie krótkie męskie fryzury.

Pompadour
Pierwszą z niewychodzących z mody już od ponad pięćdziesięciu lat jest fryzura typu pompadour. Jest to jedna z najbardziej znanych męskich fryzur klasycznych. Polega ona na mocnym wręcz całkowitym wygoleniu karku i następnie stopniowemu cieniowaniu włosów od połowy głowy. Wyżej pozostawia się dużą lekko opadającą na bok grzywkę tworzącą charakterystyczną dla omawianej fryzury ,,falę”. Cechą tej fryzury jest również trójkątny kształt. Prekursorem i głównym propagatorem fryzury typu pompadour był Elvis Presley przez co do świata mody zapisała się już na zawsze jako jedna z najbardziej znanych i dobrze odbieranych społecznie.
Aby ułożyć taką fryzurę grzywka musi pozostać w długości około dziesięciu centymetrów. Układając fryzurę pompadour trzeba tę grzywkę podkręcić najlepiej używając okrągłej lub półokrągłej szczotki. Warto też zwiększyć objętość włosów czy to chemicznie za pomocą odpowiednich środków czy mechanicznie używając prestylera. Aby cała fryzura trzymała się dobrze należy użyć mocnej pomady lub odpowiedniego żelu do włosów. Pomocny będzie też niewątpliwie puder do włosów lecz sam nie zapewni odpowiedniej trwałości fryzury.

Slicked back
Kolejną modną fryzurą z gatunku krótkie męskie fryzury jest tak zwana Slicked back. Takie ufryzowanie jest też czasem zwane ,,zaczesem w tył”. Aby móc ułożyć taką fryzurę należy górną część włosów pozostawić na długość około piętnastu centymetrów zaś boki i tył warto utrzymać w długości rzędu od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Fryzura jest powszechnie polecana jednak warunkiem jej dobrego wyglądu jest częsta pielęgnacja i odpowiedni dobór kosmetyków. Dla osób nie przywiązujących dużej wagi do dbałości o fryzurę nie poleca się Slicked back gdyż bez stosowania żelów do boków głowy włosy będą odstawać szpecąc nasz wizerunek. Nie poleca się także tej fryzury osobom o okrągłym kształcie twarzy gdyż nie wygląda ona u nich korzystnie.

Side part
Side part to kolejna popularna i klasyczna krótka fryzura męska. Bardzo ważnym akcentem i w sumie podstawą dobrego wyglądu tej fryzury jest odpowiednie zaakcentowanie odcięcia. Może ono być zaznaczone poprzez wykonanie mocnego i widocznego przedziałka z jednej ze stron głowy. Strona wykonania przedziałka powinna zależeć od właściwości profilu twarzy, indywidualnego wyglądu i zapatrywań osoby, u której fryzura jest wykonywana. W dawnych amerykańskich salonach fryzjerskich (skąd wywodzi się fryzura) preferowano zaczes fryzur typu side part na bok, jednakże w dzisiejszym świecie posiada ona wiele różnych odłamów i wersji spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Do układania tej fryzury również warto użyć odpowiednich kosmetyków. Pomocne będą niewątpliwie żel, tonik lub lekka pomada. Pomogą one utrzymać grzywkę w odpowiednim zaczesaniu i częściowo uodpornią fryzurę na warunki atmosferyczne.

Undercut
Najbardziej klasyczną fryzurą męską, którą można układać również z krótkimi włosami jest oczywiście jeden z podtypów zaczesu Undercut.
Cięcie to jest znane jako pasujące każdemu nie bez przyczyny więc od pięćdziesięciu lat jest to jedna z najbardziej popularnych fryzur na całym świecie co kilka lat przeżywająca swój renesans. Jest to zaczes z prawie łysym karkiem, wygolonymi króciutko bokami i stopniowo cieniowaną górą głowy. Grzywka pozostawiana jest zawsze dłuższa. Różnicą między Undercut a fryzurą stylu pompadour jest to, że w pompadour włosy są zdecydowanie dłuższe i postawione do góry. W przypadku zaczesów Undercut fryzura jest płaska, ale przy tym łatwiejsza w utrzymaniu. Fryzura Undercut jest popularna ze względu na brak potrzeby używania do niej zbyt wielu kosmetyków. Można podkreślić ją żelem do włosów lub lekką pomadą. Nie wymaga jednak tak jak pompadour dziesiątków zabiegów pielęgnacyjnych, godzin układania i drogich preparatów odżywczych i zwiększających objętość.

Klasyczny Jeżyk
Najkrótszą znaną fryzurą a jednocześnie zawsze pozostającą w modzie jest klasyczny jeżyk. Również w tej fryzurze są różne opcje, różniące się cieniowaniem bądź długością. Mimo to idea fryzury jest zawsze ta sama – jak najkrótsze włosy, jak najmniej zabiegów pielęgnacyjnych przy nich. Idea tej fryzury pochodzi jeszcze z początków XX wieku gdy chłopcom wstępującym do wojska w poborze powszechnym golono głowy, aby jednak nie golić ich na łyso zostawiano od jednego do czterech milimetrów włosów. Dziś krótkie strzyżenie to jeden z wariantów stylu casual.

Niektórzy mężczyźni lubią częste zmiany stylizacji. Inni chcą jak najmniej czasu poświęcać pielęgnacji a wciąż wyglądać dobrze i w sposób zadbany. Fryzurę należy więc w każdym przypadku dostosować do indywidualnych oczekiwań i zapatrywań klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here