Rzęsy kaszmirowe, z norek lub syntetyczne: porównanie

Zabieg przedłużania rzęs jest jednym z najpopularniejszych w ostatnich dwóch latach. Decydują się na niego nie tylko kobiety, które przygotowują się na specjalną okazję, taką jak studniówka, czy ślub, ale także kobiety, które chcą nosić przedłużone rzęsy na co dzień. Zagęszczone i przedłużone rzęsy to nie tylko lepszy wygląd, ale to także zdecydowanie większy komfort na co dzień. Posiadając sztuczne rzęsy, nie musimy martwic się o dalszy makijaż, bo w zasadzie rzęsy przedłużone i zagęszczone upiększają do tego stopnia, że dalsze modelowanie oka za pomocą cieni nie jest potrzebne.

Rodzaje sztucznych rzęs
Udając się do kosmetyczki pamiętajmy, że rzęsy rzęsom nierówne. Mamy do wyboru rzęsy kaszmirowe, jedwabne, a także syntetyczne. Mamy również rożne metody przedłużania i zagęszczania rzęs: od jeden do jednego, do nawet 5 czy 6 do 1.

Dla kogo przedłużanie rzęs?
Przedłużanie rzęs to zabieg, który nie ma żadnych przeciwwskazań. Przeznaczony jest nie tylko dla kobiet, które mają naturalnie słabe lub rzadkie rzęsy. Wykonują je często kobiety, które naturalnie mają też ładne rzęsy, a jednak chcą wzmocnić swój makijaż. Zabieg trwa około dwie godziny (im większa ostateczna gęstość, tym zabieg będzie trwał dłużej). Po nałożeniu, rzęsy mogą zacząć wypadać już następnego dnia. W większości przypadków jednak rzęsy zaczynają wypadać po około 10 dniach, a widoczne ubytki mogą objawiać się dopiero po około 15 dniach. Po trzech tygodniach od ostatniej aplikacji trzeba natomiast powtórzyć nakładanie rzęs niemal od nowa, bo u przeciętnej kobiety zostaje ich już tylko 30%.

Rzęsy kaszmirowe
Rzęsy kaszmirowe są niemal tak samo lekkie jak rzęsy jedwabne. Wyglądają zdecydowanie bardziej naturalnie niż tradycyjne rzęsy syntetyczne. Łatwiej skręcają się niż rzęsy syntetyczne, co również jest pożądane. Rzęsy kaszmirowe są bardzo cienkie i delikatne, dlatego zakładanie ich jest bardzo trudne.

Rzęsy kaszmirowe a rzęsy syntetyczne: porównanie
Rzęsy kaszmirowe, czyli cashmerelasheh należą do jednych z najdroższych, jednak kobiety, które robią je regularnie polecają, aby wybrać właśnie wśród salonów pracujących na takich rzęsach. Rzęsy tradycyjne, plastikowe, nie wyglądają naturalnie, obciążają rzęsy naturalne, łatwiej wypadają, mają jednolitą długość i sprawiają, że makijaż wygląda tanio.

Rzęsy kaszmirowe a rzęsy z norek
Rzęsy kaszmirowe są doskonałe dla kobiet, które nie mogą zdecydować się na rzęsy z norek, a chcą uzyskać podobny efekt. Produkcja rzęs kaszmirowych nie przyczynia się do zabijania norek. Jednocześnie, pod względem wizualnym są tak samo profesjonalne i efektowne jak rzęsy z norek. W wielu salonach można liczyć również na to, że rzęsy wykonane z kaszmiru będą tańsze niż rzęsy z norek. Dodatkowo, rzęsy kaszmirowe lepiej się przyczepiają do rzęs naturalnych. Oznacza to, że jednorazowy zabieg spowoduje, że nie trzeba będzie go powtarzać tak szybko jak w przypadku rzęs plastikowych. Wszystko dzięki temu, że rzęsy kaszmirowe mają płaską nasadę i łatwiej jest je przykleić. Ocenia się, że rzęsy kaszmirowe trzymają się na rzęsach naturalnych nawet przez 6 tygodni. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ten okres może być dłuższy lub krótszy w zależności od tego, jak kobieta dba o nałożone rzęsy.

Rzęsy kaszmirowe: kolor
Rzęsy kaszmirowe wygrywają nad rzęsami plastikowymi również ze względu na kolor. Naturalnie mocno czarny, nasycony, o połysku zbliżonym do tego, jakie osiągają naturalne włoski na oczach u kobiet. Z tego powodu rzęsy kaszmirowe można nakładać metodą 1 do 1 aby osiągnąć wspaniały efekt.

Alergia na klej do rzęs?
Rzęsy przykleja się klejem cyjanowym. Może wywołać on efekt uczuleniowy, dlatego należy wcześniej zrobić próbę uczuleniową. Każda kobieta, która chce po raz pierwszy przedłużyć rzęsy powinna udać się wcześniej do kosmetyczki, aby zaaplikować sobie klej na skórę i potrzymać to przez dwie doby, a dopiero później udać się na profesjonalne przedłużanie rzęs.

Nakładanie rzęs z kaszmiru, jedwabiu i norek: na co uważać?
Salony kosmetyczne, które reklamują się tym, że oferują rzęsy naturalne, czyli kaszmirowe, z norek lub jedwabne, często w rzeczywistości oferują rzęsy syntetyczno-naturalne. Warto poczytać na opakowaniu rzęs, jaki jest ich skład. Najczęściej spotkamy się z tym, że rzęsy, które w ofercie miały być jedwabne, mają na opakowaniu napis, że posiadają domieszkę materiałów syntetycznych. Plastik dodaje im odporności na odkształcanie się oraz dodaje im trwałości. Buszując po sklepach w poszukiwaniu rzęs, które następnie zaniesiemy do kosmetyczki należy więc przygotować się na to, że jeśli będziemy chciały mieć czyste rzęsy kaszmirowe, będziemy musiały wydać nawet kilkaset złotych.

Co zamiast przedłużania rzęs?
Na koniec dodajmy, że warto sprawdzić inne zabiegi, którym możemy poddać się zamiennie do przedłużania i zagęszczania rzęs. Może to być na przykład podkręcanie rzęs naturalnych. Kobiety, które mają naturalnie proste rzęsy mogą często po takim zabiegu otrzymywać bardzo dobry efekt zagęszczenia. Dodatkowo, można wykonać zabieg laminowania rzęs: wówczas również naturalne rzęsy wyglądają o wiele lepiej i przedłużanie rzęs nie będzie już konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here