Podkład pod makijaż

Dla sporej grupy kobiet, makijaż i pielęgnacja cery są ważnym czynnikiem determinującym atrakcyjność. Faktycznie, nie sposób się z tym nie zgodzić. Zwłaszcza kiedy widzimy zdjęcia kobiet przed i po wykonaniu makijażu. Przekonuje to nas, że potrafi on zdziałać cuda, szczególnie kiedy jest wykonany prawidłowo ze starannością o detale.

Są kobiety, które w ogóle nie czują potrzeby, aby się malować. Może to wynikać z wielu czynników. Możliwe, że czują się dość atrakcyjne bez makijażu, bądź kiedy próbowały go wykonać, nie umiały się za to zabrać w taki sposób, aby poprawić swoją urodę. Patrząc na Panie na ulicach, czasami rzeczywiście można mieć wrażenie, że skrzywdziły swój wizerunek. Jest to szczególnie częste w przypadku dziewczyn, które zbyt mocno podkreślają brwi lub nakładają na buzię zbyt dużo warstw makijażu. Nie jest to mądre. W każdej dziedzinie życia potrzebny jest umiar i zdrowy rozsądek, a jeśli chodzi o make up, każdy błąd jest szybko widoczny. Warto zatem zastanowić się, jaki rezultat chcemy osiągnąć, produktami dostępnymi w drogeriach.

Dla wielu dziewczyn podstawą jest używanie kremu, podkładu oraz szminki, dla innych koniecznością bez której nie potrafiłyby się obejść jest tusz to rzęs i kredka do oka. Wszystko to są ważne i podstawowe narzędzia, które ułatwiają podkreślenie naturalnego piękna.
Ważne jest umiejętne dobranie odcieni, różu i podkładu, w sposób dopasowany do naszego typu urody. Podkład pod makijaż powinien być w tym samym odcieniu co skóra twarzy, może być również o jeden ton jaśniejszy. Jednak pamiętać należy, aby nigdy nie dobierać koloru ciemniejszego i myśleć sobie, że będziemy się wtedy wydawały otoczeniu opalone. Rezultat będzie przeciwny do zamierzonego. Najprawdopodobniej, jeśli dobierzemy zbyt ciemny podkład, będziemy wyglądać na przerysowane, może to również dodać lat, a tego już nikt nie chce. Kiedy podkład będzie odrobinę jaśniejszy od cery, doskonale ją wygładzi, a jej koloryt będzie pełen blasku. Oczywiście dobrze jest wybrać podkład, który ma przyjazny dla skóry skład. Jeśli nasza cera jest wrażliwa lub ma skłonność do podrażnień, koniecznie musimy zwracać uwagę na kosmetyki, które nakładamy bezpośrednio na twarz i najlepiej wybierać te hipoalergiczne.

Dobrym rozwiązaniem, które może też nieco zniwelować problemy z cerą jest samodzielne przygotowywanie maseczek oczyszczających i peelingujących. Jedną z nich, o których można wspomnieć w tym miejscu jest maseczka z kawy, a właściwie jest to peeling, który doskonale przygotowuje naszą twarz do makijażu i ją oczyszcza. Fusy z kawy mieszamy z olejem kokosowym i nakładamy na buzię kolistymi ruchami, powinnyśmy czuć delikatne drapanie. Do zasługa fusów, nie są one jednak na tyle ostre, by wywołać podrażnienia. Olej kokosowy, natomiast doda niezbędnego nawilżenia. Po takim peelingu skóra będzie niezwykle gładka, ponieważ pozbędziemy się efektu zatkanych zanieczyszczeniami porów. Warto poświęcić kilka minut na takie oczyszczanie. Poczujemy dzięki temu, że dbamy o siebie. Można na tak przygotowana twarz nałożyć od razu podkład. Dlaczego nie krem? Ponieważ substancje nawilżające występujące w oleju kokosowym już wykonały swoją robotę, nie ma potrzeby dodatkowo natłuszczać skóry. Podkład powinien się teraz dobrze rozprowadzać.

Niektórzy się zastanawiają, czy warto kupować fluid przez Internet. Owszem, ceny mogą być niższe. Zwłaszcza jeśli kupimy kilka sztuk. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli kupujemy produkt, który już znamy i sprawdził się w naszym wypadku. Trzeba wtedy dokładnie zapamiętać nazwę takiego kosmetyku, wpisać ją w wyszukiwarkę i rozpocząć poszukiwania. Oczywiście zwykle chcemy dokonać jak najbardziej ekonomicznego wyboru. Nie ma w tym nic dziwnego. Dlatego bywa, że długo szukamy i porównujemy ceny.

Nasz makijaż świadczy o nas, podobnie jak włosy i paznokcie. Warto więc każdego dnia wygospodarować trochę czasu na prawidłowe zadbania o siebie i nie szczędzenie czasu na zdobywanie wiedzy o tajnikach makijażu. Jest to ważna i potrzebna umiejętność. Szczególnie od strony zdrowotnej może się nam to przydać.

Dobrze jest używać jak najwięcej kosmetyków pochodzenia naturalnego. Te które możemy, najlepiej wykonujmy same z tego, co mamy w domu. Może warto zamienić drogi krem na oliwę z pierwszego tłoczenia, tłoczoną na zimno. Przydatna może być cytryna ponieważ zawiera potrzebną dla skóry witaminę C. Można zaopatrzyć się w aptece w krem z witaminą A, dokupić witaminę C w kropelkach. To prawda, że są to witaminy syntetyczne, ale mają one również dobre działanie na stan naszej cery. Są bardzo tanie, więc to kolejny czynnik, który wpływa na to, że jest wiele korzyści z samodzielnego wykonywania maseczek i peelingów. Serum do twarzy potrafi by naprawdę drogie.
Nawet jeśli tekst na etykiecie bardzo nas przekonuje, co do rzeczywistego składu produktu, nie mamy pewności, jak dany kosmetyk był wykonywany. Nie ma się więc co spodziewać fantastycznych efektów, tym bardziej, że do takich kosmetyków, trzeba dodać sporo konserwantów, żeby stojąc na półce, zachowały swój estetyczny i niebudzący podejrzeń wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here