Farbowanie włosów a keratyna

Bardzo dużo kobiet marzy o pięknych, zdrowych włosach pełnych blasku. Natura czasami jest niesprawiedliwa, ponieważ niektóre kobiety rodzą się ze skłonnością do posiadania pięknych kędziorów, a inne muszą walczyć o utrzymanie ich w atrakcyjnym stanie. Nie wszystkie rodzaje włosów dobrze znoszą zabiegi stylizacyjne, koloryzację czy rozjaśnianie. Niektóre włosy potrzebują bardzo dużo pielęgnacji, w przeciwnym razie stają się matowe i suche, są też szorstkie w dotyku.

Do takich trudnych włosów mogą należeć włosy kręcone, ponieważ zazwyczaj mają one wysokoporowatą strukturę, która sprawia, że chłoną wilgoć i mają dużą tendencję do puszenia się. Wiele kobiet próbuje ujarzmić je kosmetykami, dostępnymi na rynku drogeryjnym. Efekt jest oczywiście widoczny przez dzień lub dwa. Potem znów dzieje się to samo. Ich niewątpliwym plusem jest to, że nie przetłuszczają się zbyt często. Nawet, gdy nie są umyte przez tydzień czasu, w ogóle tego nie widać. Ich posiadaczki mogą to czuć, stają się wtedy jeszcze bardziej sztywne i trudne do ułożenia.

Naprzeciw potrzebom kręconych włosów, wychodzą producenci i ich wyroby, które mają na celu wygładzenie i dodanie blasku fryzurze. Często się to udaje, jednak jak wspomniałam wyżej efekt, nie pozostaje na długo. Właśnie z tych powodów, ich posiadaczki często ratują się prostownicą. Jeśli jednak, zbyt często prostujemy włosy, mogą one zacząć wypadać. Końce będą rozdwojone i zniszczone. Nie jest więc to sposób idealny, zwłaszcza jeśli chcemy prostować włosy po każdym myciu. Dobrze jest robić to, kiedy są suche i spryskać je wcześniej sprayem z ochroną przeciw wysokiej temperaturze. A wiemy przecież, że temperatura prostownicy to około 200 stopni.

Interesującym rozwiązaniem jest udanie się na zabieg keratynowego prostowania włosów. W różnych miastach cena zabiegu może się różnić. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy to coś dla nich. Odstraszać może cena, pamiętać jednak należy, że efekt jest dość trwały, ponieważ przez 6 miesięcy możemy cieszyć się gładkimi włosami. Jeśli komuś nie żal pieniędzy, śmiało może wypróbować to na sobie i uznać jako świetny sposób na metamorfozę. Oczywiście, jeśli jakaś kobiet nigdy nie prostowała włosów, lepiej, żeby choć raz na próbę, zrobiła to zwykłą prostownicą i zastanowiła się czy gładkie pasma jej w ogóle pasują. Może się bowiem okazać, że twarz wtedy dziwnie, nienaturalnie wygląda. Każda buzia jest inna i może się okazać, że znacznie korzystniej i atrakcyjniej wygląda się w falach czy lokach. Trzeba tu powiedzieć, że loki nadają twarzy pewnej delikatności, którą ciężko uzyskać przy włosach prostych. Zaostrzają one bowiem rysy twarzy.

Jeśli regularnie farbujemy włosy możemy się dodatkowo zastanawiać, czy prostowanie keratynowe a farbowanie włosów to dobre połączenie. O to już trzeba zapytać fryzjerkę. Jeśli zdecydujemy się na zabieg poinformuje nas wtedy ona o pielęgnacji, której musimy dokonywać w warunkach domowych. Nie jest to nic skomplikowanego, jednak chodzi o to, żeby używać później specjalnie przeznaczonych do tego masek i odżywek, które nie pomniejszą efektu, za który niemało zapłaciłyśmy. Cena zabiegu może wynosić około 400 zł lub nawet 800. Wszystko zależy od salonu i gęstości naszych włosów.

Jeśli spodoba nam się efekt, możemy zdecydować się na samodzielne jego wykonywanie w warunkach domowych. Gdy podejdzie się do tego na spokojnie i z odpowiednią ilością czasu, można uzyskać podobny efekt jak w salonie fryzjerskim. Trzeba się jednak tego nauczyć i kupić potrzebne produkty, które umożliwią nam właściwe i bezproblemowe wykonanie zabiegu.

Jest to warte rozważenia, ponieważ jeśli nasze włosy rzeczywiście nalezą do trudnych i codziennie się z nimi męczymy, to pewnie nierzadko myślimy sobie, ach jak cudownie byłoby mieć zwykle proste i lśniące włosy. Faktycznie mają one wiele zalet. Utrzymanie loków w dobrej kondycji to zajęcie dla cierpliwych. Dodatkowo trzeba powiedzieć w tym miejscu, że należy je odpowiednio podcinać, żeby kręciły się zgodnie ze swoim naturalnym skrętem. Nie każda fryzjerka to potrafi.

Dobrze jest więc poszukać specjalistki i nie ryzykować swojego wyglądu zewnętrznego. Są niestety osoby, które uprawiają zawód fryzjera, ale nie traktują go z należytym szacunkiem. Chodzi o to, że klienta trzeba słuchać i nie wolno bagatelizować jego potrzeb. Mówienie „zrobię Pani coś innego, będzie Pani zadowolona”. Jest to nie do pomyślenia, jednak powiedzieć trzeba, że zdarza się nierzadko. Taka fryzjerka wykonuje na włosach to czego się nauczyła na wielu innych klientkach. W efekcie powstają te same fryzury. Jedna kobieta czuje się dobrze w danym cięciu, a innej ono kompletnie nie pasuje, ponieważ ma inny kształt twarzy i inne rysy. Trzeba to wszystko brać pod uwagę. Można się wybrać do wizażystki, która zwróci uwagę na to, na co my, nigdy byśmy nie wpadli.

Dobrze jest słuchać rad specjalistów, również jeśli chodzi o koloryzację. Nie każdy kolor będzie nam pasował. Wiele zależy od tego, czy należymy do typu urody zimnego czy ciepłego. To ważne czynniki determinujące atrakcyjność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here