Dlaczego kubki papierowe są higieniczne

Kubki papierowe to nieodłączny element życia wielu z nas. Niektórzy codziennie kupują w kawiarni na dole kawę na wynos, inni korzystają z nich w pracy lub przychodni, gdy piją wodę z dystrybutora. Choć czasy powoli się zmieniają i ruchy pro-eko chcą całkowicie wyprzeć jednorazowe kubki, nie nastąpi to szybko. Między innymi dlatego, że kubek jednorazowy do kawy jest rozwiązaniem higienicznym i bezproblemowym.

Kubki papierowe czy plastikowe?

Kubki do kawy na wynos od początku były wykonane z papieru. Pierwsza kawa na wynos w papierowym kubku została sprzedana w 1964 roku w sklepie sieci 7-eleven. Od tej pory narodziła się nowa kultura picia kawy na świeżym powietrzu, która z czasem rozniosła się na pozostałe kraje. Kubki papierowe stały się nieodłącznym elementem wyposażenia szybkich kawiarni, takich jak Starbucks czy Costa. Przez te wszystkie lata każdy, kto używał kubki do kawy na wynos, nie zastanawiał się nad zmianą kubka na plastikowy. Każdy, kto kiedykolwiek otrzymał kawę w plastikowym kubeczku na festynie lub innej plenerowej imprezie wie, że jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Plastikowy kubek jest cienki, więc zgina się w rękach, a w takiej sytuacji nietrudno o oblanie się gorącym napojem. Kubek jednorazowy do kawy od kilkudziesięciu lat jest przodującym rozwiązaniem i nie wygląda na to, żeby miało się to zmienić.

Higieniczny kubek jednorazowy do kawy

Nie da się ukryć, że kubki papierowe to rozwiązanie wysoce higieniczne. Zamawiamy napój, wypijamy zawartość i wyrzucamy kubek do śmieci. Jest to najlepsze rozwiązanie na obecne czasy, w których staramy się ze wszystkich sił uchronić przed groźnymi wirusami. Nie zastanawiamy się, czy kubek został dokładnie umyty i nie obchodzi nas, co stanie się z nim później. Nikt przed nami ani po nas nie będzie tego kubka dotykać, a ewentualne drobnoustroje, które na nim zostawiliśmy, spędzą swoje ostatnie dni w śmietniku.

Czy kubki wielorazowe wyprą kubki do kawy na wynos?

W ostatnich latach kawiarnie oferują zniżki za przyniesienie własnego, wielorazowego kubka. Jednak nie każdy z nas pamięta przy wyjściu z domu o jego zabraniu. Dlatego kubki papierowe zawsze znajdą wielbicieli wśród osób zapominalskich, zabieganych i niechętnych do noszenia dodatkowego bagażu. Ponadto, kubki papierowe po prostu wyrzucamy i nie musimy się martwić, czy będziemy mogli je w ciągu dnia umyć, aby kupić nową kawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here