flebolog

Polskie Towarzystwo Flebologiczne powstało w 1991 roku. Zrzesza ono flebologów oraz koordynuje działania naukowe i terapeutyczne środowiska flebologów w Polsce. Ponadto Polskie Towarzystwo Flebologiczne przyznaje certyfikat flebologiczny, który jest świadectwem wiedzy i umiejętności lekarza w zakresie praktyki flebologicznej.

Czym tak właściwie jest flebologia?

Flebologia jest dziedziną lekarską, która zajmuje się chorobami układu żylnego. Rozwój tej specjalności związany jest z ogromnym postępem wiedzy medycznej, która dotyczy funkcjonowania oraz nieprawidłowości działania naczyń żylnych. Rozwój nauki w dziedzinie flebologii pokazał, jak ważne są patologie układu żylnego i jak ogromna liczba pacjentów w Polsce cierpi z tego powodu.

Do chorób leczonych przez flebologów zaliczają się przede wszystkim żylaki kończyn dolnych, które usuwane są przez lekarzy w sposób laserowy. Następnymi chorobami są żylaki krocza i miednicy, wrodzone zmiany naczyń żylnych, zmiany żylakowe na skórze kończyn dolnych oraz zmiany o charakterze estetycznym, jak pajączki naczyniowe. Te ostatnie leczone są za pomocą skleroterapii.

W jaki sposób leczone są choroby żył?

Nieleczone choroby układu żylnego mogą prowadzić do groźnych dla życia konsekwencji, takich jak zakrzepy, zator płucny, nadciśnienie czy zwężenie światła tętnic. Podstawowym badaniem, które powinno zostać wykonane w przypadku możliwości wykrycia patologii żylnej u człowieka, jest USG Dopplera, czyli badanie obrazowe żył i tętnic.

Na podstawie USG Dopplera, flebolog dobiera odpowiednią terapię, bazując na diagnozie zawierającej ocenę zaawansowania schorzenia. Względem tego zaawansowania lekarz może dobrać przede wszystkim zabiegi laserowe, operacyjne oraz ostrzykiwania. Nowoczesne metody leczenia nie wymagają hospitalizacji pacjenta.

Klinika Flebologii Wrocław – wybierz najlepszą.

Znalezienie odpowiedniej kliniki, która zajmuje się leczeniem flebologicznym, nie jest czymś łatwym. Należy przede wszystkim zasięgnąć informacji, które można znaleźć w internecie. Opinie na temat flebologów zajmujących się leczeniem patologii żył są ogólnodostępne.

Usuwanie żylaków wrocław wykonywane jest przez najwyższej klasy specjalistów, którzy mają do czynienia z patologiami żył na co dzień. Cena za leczenie żył Wrocław waha się pomiędzy 200, a nawet 3000 zł za nogę, w zależności od wybranego przez specjalistę zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here