sportowe buty dla dzieci, jak wybrać odpowiednie?

Obuwie sportowe przyda się dziecku, o każdej porze roku, zarówno w szkole, przedszkolu, czy podczas wyjazdu z rodzicami. Chcąc kupić buty sportowe powinniśmy wybrać takie buty, które nie tylko są wygodne, ale również będą chronić stopy dziecka przed kontuzjami. Należy zatem szukać butów stabilnych i amortyzujących.

Rozmiar butów sportowych dla dzieci

Podczas wybierania butów sportowych dla swojego dziecka, zwróćmy uwagę na rozmiar, który jest bardzo ważny. W butach sportowych dziecko powinno swobodnie się poruszać, biegać, skakać, być aktywnym. But sportowy na pewno nie może być zbyt luźny. Prawidłowe dobranie rozmiaru buta sportowego do stopy dziecka, jest zadaniem rodzica. Jak zrobić to dobrze?

Zasada jest jedna, odległość między palcami a czubkiem buta sportowego nie powinna przekraczać 0,5 cm. Rodzic zawsze powinien przycisnąć swój palec do czubka buta i sprawdzić dokąd sięgają palce dziecka w bucie. Zawsze też można zapytać się dziecka, czy odczuwa że but jest za ciasny lub za luźny.

Podeszwa w butach sportowych dla dzieci

Podeszwa w obuwiu sportowym dla dzieci powinna by elastyczna. Zdecydowanie bardziej niż w innym rodzaju butów. Dodatkowo powinna odpowiednio się odginać w 1/3 długości buta – od palców. Zawsze należy poprosić dziecko, żeby przez chwilę pochodziło w wybranych butach. Podeszwa buta sportowego oprócz swojej elastyczności, powinna być dość gruba, tak żeby amortyzować stopę w czasie chodzenia, biegu, skoków.

Obuwie sportowe dziecięce

Czym, kierować się podczas wyboru butów sportowych dla dzieci?

Kluczem prawidłowego wyboru obuwia sportowego dla dzieci jest to, żeby but nie ograniczał pracę stopy podczas ruchu. But sportowy powinien być miękki, lekki, elastyczny, pozbawiony sztywnego zapiętka. Butem sportowym nie może być but, który ma podwyższoną pięte.

Materiał, z którego wykonane jest obuwie sportowe powinien być oddychający, tak żeby stopa dziecka nadmiernie się nie pociła. Dzięki wysokiej jakości materiałów i odpowiedniej konstrukcji buta, nie będzie dochodziło do bolesnych obtarć.

Przeczytaj też: http://www.chilimy.pl/obuwie-zimowe-dzieciece-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here