Jak pozostać aktywnym zimą

Zimą pogoda nieszczególnie zachęca do aktywności. Wolimy spędzić wieczór na kanapie, oglądając ulubiony serial. Żałujemy tego jednak, kiedy odkrywamy, że w krótkim czasie przybyło nam kilka, dodatkowych kilogramów. Jak sobie z tym poradzić? Jak pozostać aktywnym zimą?

Sporty zimowe, czyli aktywności na świeżym powietrzu

Chłód i mróz to nie powód, aby rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Śnieg i oblodzenie można świetnie wykorzystać i doskonale się bawić. Wielu z nas wyjeżdża w góry, aby pozjeżdżać na nartach lub na snowboardzie. Jeżeli jednak nie mamy zbyt wiele urlopu, pieniędzy i umiejętności jazdy na takich sprzętach, warto wybrać inną aktywność. Polecamy przede wszystkim łyżwy. Zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach otwiera się coraz więcej lodowisk. Wiele z nich jest czynnych nawet wtedy, gdy temperatura nie spada poniżej 0. Łyżwy, takie jak np. https://be-active.pl/pol_m_skating_lyzwy-187.html są bardzo atrakcyjne, ponieważ do uprawiania tego sportu nie potrzebujemy własnego sprzętu. Przy lodowiskach działają wypożyczalnie, gdzie można wyposażyć się w odpowiednie akcesoria – dosłownie za kilka złotych. No a dla rodzin z dziećmi uniwersalną zabawą pozostaną też sanki. Polski klimat w ostatnich latach nie rozpieszcza nas jednak i nie oferuje nam zbyt wiele śniegu. Z tego powodu taka aktywność może być nieco utrudniona.

Efektywna walka z zimową „oponką”

Łyżwy, sanki i narty to aktywności dla osób, którym nie przeszkadza chłód. Jeżeli jednak nie jesteśmy skłonni do wystawiania nosa na zewnątrz, możemy skorzystać z bogatej oferty hal i ośrodków sportowych. Dla osób, które intensywnie walczą z otulającą je „oponką”, polecamy przede wszystkim siłownię. Pod okiem trenerów personalnych lub samodzielnie wykonamy tam ćwiczenia, które pomogą nam utrzymać wagę, a jednocześnie czuć się lepiej. Dla tych, którzy nie lubią pocić się na siłowni, godny polecenia może być też basen. Nie od dzisiaj wiadomo, że pływanie ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, a także idealnie kształtuje mięśnie brzucha, pleców, nóg i rąk. Jeżeli ten sport też nie spełnia Twoich oczekiwań, pamiętaj o tym, że w dużych miastach oferta hal sportowych jest znacznie większa. Znajdziesz tam tenisa ziemnego, squasha, ścianki wspinaczkowe, tenisa stołowego i wiele więcej.

Jaka aktywność jest najlepsza dla naszego organizmu?

Warto podkreślić, że absolutnie nie ma znaczenia, czy wybierzemy łyżwy, basen, narty, squasha, ściankę wspinaczkową czy też zwykły spacer po parku. Chodzi bowiem o to, aby zapewnić organizmowi regularny, umiarkowany ruch – niezależnie od jego formy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wszystkim, zdrowym osobom dorosłym w wieku od 18 do 65 lat 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej 5 dni w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here