Co warto wiedzieć o doczepianiu rzęs?

Niewątpliwie jednym z największych atutów kobiecości są piękne rzęsy. Długie, gęste, grube, ciemne a przy tym zachowujące naturalny wygląd to takie, o jakich marzy wiele kobiet. Panie wiedzą, że piękne rzęsy to doskonały sposób na podkreślenie urody i atrakcyjny wygląd. W ostatnim czasie doczepianie rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów, na który decydują się kobiety dbające o swój wygląd. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod na zagęszczenie oraz przedłużenie naturalnych rzęs, które przecież nie zawsze z natury są idealne – długie, gęste i ciemne.

Na początku warto zrozumieć, na czym dokładnie polega zabieg, jakim jest doczepianie rzęs. Można wyróżnić kilka metod wykonywania zabiegu, a jednym z nich jest metoda 1:1, polegająca na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej rzęsy naturalnej. Inną metodą jest 2:1, czyli doklejanie dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Metoda 3D natomiast polega na optycznym wydłużeniu oraz pogrubieniu rzęs. W tym celu do każdej rzęsy dokleja się trzy lekkie, zwykle wykonane z jedwabiu rzęsy. Metodą odpowiednią dla osób, których naturalne rzęsy są krótkie i rzadkie jest metoda Volume Russian style 2D-3D. Dzięki temu zabiegowi uzyskać można efekt najbardziej pełnego zagęszczenia, w dodatku bez obciążania naturalnych rzęs.

Zabieg doczepiania rzęs można wykonać w domu, jeżeli mamy odpowiednio przygotowane do tego miejsce i dobre oświetlenie. Jeżeli warunki domowe na to nie pozwalają, można zdecydować się na zabieg w salonie kosmetycznym. Warto pamiętać, że zabieg doczepiania rzęs wymaga umiejętności i doświadczenia, w związku z tym nie warto decydować się na pierwszą lepszą, najtańszą usługę spośród znalezionych. Należy sprawdzić kompetencje osoby, która będzie wykonywała zabieg. Nic nie jest ważniejsze od naszego bezpieczeństwa, a skutki źle wykonanego zabiegu to nie tylko w najlepszym wypadku po prostu „nietrwałe”, odpadające po krótkim czasie rzęsy, ale także podrażnienie i łzawienie oczu. Podstawowym błędem jest na przykład przymocowanie sztucznych rzęs za blisko powieki, co skutkuje dyskomfortem. Powieki zaczynają po jakimś czasie swędzieć, a nawet boleć, co może już prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Stylistka nie powinna używać produktów słabej jakości oraz najtańszych produktów. Rzęsy doczepione za pomocą takiego rodzaju preparatów mogą nie wyglądać estetycznie – często zdarza się im sklejać, po czym ciężko jest cokolwiek z nimi zrobić. Reasumując, decydując się na zabieg w salonie, czy też na skorzystanie z prywatnych usług stylistki rzęs warto sprawdzić nie tylko to, czy posiada ona certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu, ale również powinno się dowiedzieć, jakich narzędzi i preparatów używa podczas wykonywania zabiegu doczepiania rzęs.

Jeśli chodzi o rodzaje sztucznych rzęs, na jakie możemy się zdecydować, warto wziąć pod uwagę rzęsy wykonane z włókien syntetycznych, rzęsy jedwabne lub też z futra norek. Jeśli chodzi o długość sztucznych rzęs, mamy możliwość wyboru. Można znaleźć sztuczne rzęsy o długości od 8 do nawet 16 mmm. Grubość sztucznych rzęs jest uzależniona od materiału, z którego są wykonane. Przeciętnie miara ta waha się od 0,15 mm do 0,30 mm.

Wiele kobiet zastanawia się, jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu. Generalnie jest to uzależnione przede wszystkim od długości życia naturalnych rzęs, których cykl wynosi zwykle około sześćdziesięciu dni. Po upływie tego czasu rzęsa wypada, podobnie jak włosy, a na jej miejscu pojawia się nowa rzęsa. W związku z tym, to, ile utrzyma się efekt zabiegu doczepiania rzęs jest właściwie ściśle związane z cyklem życia rzęs – sztuczna rzęsa odpada wraz z naturalną, do której jest przyklejona. Średnio widoczny efekt przedłużania rzęs utrzymuje się około 3-4 tygodnie. Najlepiej po upływie tego czasu udać się do salonu, aby stylistka uzupełniła rzęsy.

Zabieg doczepiania rzęs jest bezpieczny i zupełnie bezbolesny, oczywiście jeżeli jest wykonywany przez wykwalifikowaną osobę. Do wykonywania zabiegu powinno używać się tylko i wyłącznie substancji, które nie zagrażają zdrowiu oczu i nie wywołują alergii ani żadnych podrażnień. Co więcej, klej, którego używa się do przymocowania sztucznych rzęs do naturalnych nie wpływa w negatywny sposób na kondycję skóry ani naturalnych rzęs oraz nie osłabia ich.

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są wszelkie choroby i schorzenia oczu, między innymi różne stany zapalne oczu, choroby alergiczne oczu, zapalenie spojówek, jęczmień czy też niedomykalność powieki. Zabiegu nie można wykonać również w przypadku całkowitego braku naturalnych rzęs.

Warto wiedzieć, że rzęs po prawidłowo wykonanym zabiegu nie trzeba tuszować, aby wyglądały efektownie, niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby to robić, jeżeli mamy takie życzenie. Należy pamiętać jednak, aby tusz, którego używamy był na bazie wody, natomiast do demakijażu oczu powinno się używać wyłącznie bardzo delikatnego płynu micelarnego. Co więcej, nie powinno się tuszować rzęs u nasady, a wyłącznie ich końcówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here