samochód dla początkującego kierowcy
fot. Pixabay.com

Jeśli właśnie planujesz kupić swoje pierwsze auto, musisz się do tego dobrze przygotować. To wcale nie jest takie proste. Trzeba mieć głowę na karku i zwracać uwagę na wiele bardzo istotnych szczegółów. O czym więc należy pamiętać, gdy kupujemy samochód po raz pierwszy? Podpowiadamy w naszym poniższym artykule.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/pierwszy-samochod-o-czym-trzeba-pamietac/

Jak sprawdzić, czy samochód jest w dobrym stanie?

Stan techniczny samochodu to najważniejsze, czym powinniśmy kierować się podczas zakupu, choć często zwłaszcza młodzi ludzie chcą kierować się marką oraz wyglądem auta. Nawet najbardziej zadbane z zewnątrz auto w środku może być ruiną. Dlatego też najważniejszym krokiem podczas zakupu jest wizyta w warsztacie, podczas której mechanik dokładnie sprawdzi, jaki jest stan techniczny wybranego przez nas auta. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie karoserii praz podwozia pod kątem korozji. Mechanik sprawdzi również progi oraz podłogi. Podepnie również samochód pod komputer, sprawdzając tym samym, czy silnik funkcjonuje sprawnie, a inne urządzenia nie mają żadnych usterek.

Poza tym podczas takiego przeglądu mechanik sprawdzi również poziom oleju silnikowego, płynu chłodniczego oraz płynu hamulcowego, a także stan filtrów oleju i paliwowego. Wówczas dowiecie się, w jakim są one stanie i czy wymagają wymiany lub uzupełnienia. Warto zapamiętać sobie, że filtr paliwowy i filtr oleju należy wymieniać co 10 tysięcy przejechanych kilometrów.

Diagnostyka pojazdu polega również na sprawdzeniu podwozia, zawieszenia i rozrządu, a także tarcz hamulcowych czy nieszczelności układu wydechowego.

Jakie auto dla młodego kierowcy?

Młodzi kierowcy marzą o różnych samochodach. Jedne z nich wybierze samochód z manualną skrzynią biegów, drugi woli skrzynię automatyczną. Wiele jednak zależy od tego, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup naszego pierwszego auta, biorąc pod uwagę nie tylko cenę samochodu, ale także ubezpieczenie, pokrycie kosztów rejestracji samochodu, a także konieczność napraw, których pojazd będzie wymagał. Samochód potrafi być skarbonką bez dna, o czym również powinien pamiętać początkujący kierowca. Wielu z nich decyduje się przecież na zakup samochodu, który jest używany. Mało kogo stać na auto prosto z salonu. A wręcz nie powinniśmy siadać za kierownicą takiego samochodu, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę za kółkiem.

Zobacz też: http://www.chilimy.pl/badanie-techniczne-samochodu-co-warto-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here