DIY
Koncepcja DIY już od kilku lat jest bardzo popularna na całym świecie. W internecie można znaleźć, we wszystkich możliwych portalach   wiele poradników, jak szybko i łatwo można zrobić daną rzecz samemu.

Co to jest DIY?

Skrót DIY oznacza w polskim tłumaczeniu ,,zrób to sam”. To pojęcia oznacza po prostu ideę zrobienia samodzielnie jakiejś rzeczy, przy użycia prostych narzędzi przez amatorów.

Prawdopodobnie koncepcję DIY zapoczątkowały subkultury, takie jak punk i hippie. Ich członkowie tworzyli często własne utwory muzyczne i magazyny. Charakteryzowały ich również nietypowe ręcznie zdobione ubrania.

DIY to świetny sposób na rozwijanie swojej kreatywności. Każdy może wykonać daną rzecz, jaka tylko mu się podoba i ozdobić ją według własnych upodobań.

DIY kojarzona jest obecnie z tworzeniem własnych dekoracji, ubrań, samodzielną naprawą mebli. Produkty robione własnoręcznie nigdy nie będą tak idealne jak te, które zostały wyprodukowane w fabrykach, jednak te będą miały wyjątkowy styl.

Tworzenie samemu własnych rzeczy dobrze wpływa na środowisko, często używa się do wykonywania prac materiałów znalezionych w domu. Może to również pozwolić zaoszczędzić pieniądze, np. gdy własnoręcznie naprawimy i ozdobimy mebel zamiast kupować nowy.

Jak zacząć samemu robić przedmioty?

By zacząć samemu tworzyć należy nabrać doświadczenia i uczyć się na własnych błędach. W końcu z łatwością będziemy w stanie stworzyć przedmiot z niezwykłym charakterem. Warto również obejrzeć, tzw. tutoriale, poradniki, w których dowiemy się jak stworzyć daną rzecz krok po kroku.

Każdy z nas może przeżyć przygodę z DIY, wystarczy pomysł i trochę kreatywności. Wiedza i zmysł artystyczny może się przydać ale wiele umiejętności nauczymy się w praktyce. Pierwsze projekty nie będą idealne ale to powinno zmotywować do dalszej pracy.

Inspiracji do pracy możemy szukać w życiu codziennym, w internecie oraz możemy konsultować nasze pomysły z przyjaciółmi. Nie można się ograniczać, tylko poszerzać swoją wyobraźnię i dać sobie szansę.

Początkowo wybierzmy proste przedmioty do stworzenia, lub jedynie delikatne przeróbki, by zbyt łatwo się nie zniechęcić.

Co będzie potrzebne?

Żeby samodzielnie móc tworzyć projekty przydatne będzie kilka podstawowych narzędzi:

  • klej – powinien być bezbarwny i dobrze sklejać wszystkie powierzchnie,
  • nożyczki,
  • linijka – dzięki niej wymierzymy części materiałów i nasz przedmiot będzie równy i symetryczny,
  • klej na gorąco – jest trwały, szybko zasycha,
  • nóż introligatorski – pozwoli na precyzyjne wycinanie części.

Samodzielnie wykonane przedmioty mają większą wartość i są bardziej cenione. Dzięki DIY można zaoszczędzić pieniądze, mimo że ich stworzenie jest czasochłonne, satysfakcja jest ogromna. Pozwala to również na zrobienie idealnego prezentu dla najbliższej osoby. Prezent taki będzie zindywidualizowany i obdarowana osoba na pewno bardziej go doceni i będzie zachwycona. Wiele osób jest już znudzona identycznymi produktami, które można znaleźć na półkach sklepowych. Lepiej rozwijać własną kreatywność.

W asortymencie sklepu Dekolo.pl znajdziesz materiały potrzebne do tworzenia przedmiotów DIY – sprawdź więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here