Manekiny sklepowe – zainspiruj się!

Nie od dziś wiadomo, że witryna sklepowa ma specjalne zadanie. Jest nim oczywiście zachęcenie jak największej ilości osób do przekroczenia progu sklepu. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach, gdy wszystkiego jest naprawdę bardzo dużo to zadanie staje się coraz trudniejsze. Podpowiadamy więc, jak przyciągnąć uwagę przechodniów.

Manekiny sklepowe – po pierwsze dopasowanie

Decyzja o zakupie manekina do punktu handlowego jest bardzo słuszna. Jednak należy zwrócić uwagę na to, by nie była podejmowana zbyt pochopnie. Jak się okazuje, źle dobrany manekin nie przyniesie właścicielowi pożądanych rezultatów w formie większych zysków. Co więcej może on odstraszyć potencjalnych klientów. Dlaczego? Wszystko przez to, że jeśli zostanie ubrany w odzież, która nie jest już dostępna w sklepie to przyniesie rozczarowanie. Tak samo będzie jeśli stylizacja na nim przedstawiona będzie zbyt chaotyczna. Wówczas klient może otrzymać przekaz, że wnętrze sklepu wygląda tak samo, co zniechęci go do wejścia. Właśnie dlatego manekina sklepowego należy dobrze dopasować. Przede wszystkim na wystawie powinna znaleźć się kukła, na której będzie można wyeksponować ofertę sklepu. Należy działać według zasady: w sklepie moda męska to na wystawie manekin tej płci. Zupełnie nie przyda się tu kukła damska, ona mogłaby jedynie wprowadzić klienta w błąd. W dopasowaniu chodzi również o dostosowanie się do aktualnie panujących trendów lub wydarzeń.

Jakie są rodzaje manekinów sklepowych?

Manekiny sklepowe to nie jedna, a kilka grup produktów. Po pierwsze dzieli je płeć, którą mają odzwierciedlać. Po drugie mogą być naturalne lub abstrakcyjne. Te pierwsze będą w jak największym stopniu nawiązywały do ludzkiego wyglądu. Będą posiadały peruki, wyraźnie zaznaczone rysy twarzy i kształty ciała. Mogą zostać również wyposażone w naklejki np. oczu. Z kolei te abstrakcyjne odbiegają od człowieka. Bardzo często przybierają one zniekształcone lub po prostu odbiegające od norm ciała formy. Kolejna grupą są manekiny sklepowe specjalne. Do nich zalicza się wszelkiego rodzaju kukły, które nawiązują do konkretnej grupy. Można tu wymienić kobiety w ciąży, czy osoby plus size. Do tej kategorii kwalifikują się również manekiny elastyczne, które można układać w różne pozycje np. nawiązujące do ćwiczeń fitness. Zapoznać się z takimi można np. na https://sklep.moremannequins.pl/. Manekiny to również same torsy, które świetnie sprawdzają się w sklepowych wnętrzach. Z kolei ekspozytory nadadzą się do sklepów z biżuterią, czy dodatkami górnej części garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here