Laser frakcyjny CO2 a stosowanie suplementów diety

Dziś suplementy diety stosuje się na wszystko. Niemniej istnieją sytuacje, w trakcie których ich spożycie ma pewną rację bytu. Czy jedną z takich sytuacji jest stan po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2? A jeśli tak, to na jakie suplementy warto by w tej sytuacji postawić i dlaczego?

Przed czy po?

Stosowanie suplementów diety ma to do siebie, że można je wchłaniać praktycznie zawsze, w tym również przed zabiegiem z wykorzystaniem frakcji CO2. Problem w tym, że taki krok nie byłby wskazany pod względem medycznym. Zwłaszcza, że suplementy diety mogą (całkiem przypadkowo) zawierać szereg substancji, które mogą pogorszyć stan człowieka.

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest stosowanie suplementacji wyłącznie po zakończeniu tego zabiegu. Oczywiście nie trzeba tego robić, gdyż większość ewentualnych skutków ubocznych, mogłaby minąć już po kilku dniach od zabiegu. Niemniej jeśli już ktoś podejmie się takiego zadania, to warto wiedzieć, co należy stosować.

Wygładzenie i zwilżenie to podstawa

Nie jest tajemnicą, że laser frakcyjny CO2 może skórę oparzyć, a nawet doprowadzić do jej zniszczenia. I właśnie dlatego jego czas ekspozycji został znacznie skrócony. Niemniej po zakończeniu zabiegu, mogą na powierzchni skóry pozostać charakterystyczne oparzenia. Najlepiej zwalczać je substancjami o właściwościach pielęgnacyjnych i chłodzących.

Nie można też zapominać o preparatach, które zwiększają szansę na magazynowanie wody wewnątrz organizmu. Jest to szczególnie istotne po zastosowaniu lasera frakcyjnego, który – z definicji – doprowadza do usunięcia wody z wybranego punktu tkanki. Woda w tym momencie, znacznie przyspieszy odbudowę skóry.

Co dalej?

Przyjmowane suplementy wcale nie muszą mieć postaci kapsułek. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dedykowanych i działających miejscowo kremów. Ich zaletą jest to, że działają one wyłącznie miejscowo, wspomagając użytkownika największą ilością aktywnych substancji czynnych.

Podsumowując, spożywanie suplementów diety po tym, jak został zastosowany laser frakcyjny CO2 jest jak najbardziej wskazane. Niemniej warto podkreślić, że chodzi tu wyłącznie o te osoby, które rzeczywiście mają taką potrzebę. W przeciwnym razie warto postawić na własne nawilżenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here