Do czego przydaje się głowa manekina

Na rynku produktów ekspozycyjnych panuje ogromny wybór – znalezienie elementów wystawy do sklepu jest więc łatwe, warto jednak wiedzieć, co najlepiej sprawdzi się w określonym sklepie. Szczególnie istotna jest dbałość o prawidłową ekspozycję odzieży – najczęściej wystawia się propozycje gotowych zestawów, czasem jednak lepiej sprawdzą się głowy manekinów, niż pełne sylwetki. Podpowiadamy, do czego najlepiej wykorzystać ekspozytory głowy.

Głowa manekina: podstawowe zastosowanie

Najbardziej oczywistym zastosowaniem tego typu ekspozytorów jest prezentacja nakryć głowy czy okularów lub gogli. Manekiny-głowy można więc spotkać we wszystkich sklepach z czapkami, kapeluszami, goglami narciarskimi czy kaskami. Często są także wykorzystywane w sklepach z dodatkami modowymi, takimi jak chustki, apaszki, szaliki i kominy.

Głowa manekina w sklepie odzieżowym

Manekiny-głowy można często zobaczyć w sklepach odzieżowych sprzedających nie tylko czapki, ale także inne typy ubrań. Często znajdują się w nich działy z czapkami i innymi dodatkami, wtedy ekspozytory głowy przydają się jako dodatkowe wyposażenie sklepu pozwalające na oszczędność miejsca. Z takim rozwiązaniem szczególnie często można spotkać się w sieciówkach, w których jest mnóstwo towaru – i przy okazji zazwyczaj sporo miejsca na ekspozycję.

Głowa manekina: abstrakcyjna czy realistyczna?

Podobnie jak w przypadku pełnych manekinów, ekspozytory głowy występują w różnych wariantach: abstrakcyjnych oraz realistycznych. Realistyczne zazwyczaj są wykonane tak, by wiernie odzwierciedlać rysy twarzy, uszy i włosy. Z kolei abstrakcyjne, takie jak dostępne tu: https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84 mogą mieć wyłącznie wielkość i ogólny kształt głowy, ale mogą mieć też delikatnie zarysowane najważniejsze punkty: oczy, nos czy usta. W zależności od rodzaju asortymentu i stylistyki prezentowanej odzieży i wystroju sklepu można więc swobodnie wybrać, w jaki sposób powinna być wykonana głowa manekina. Warto wiedzieć, że jest sporo możliwości nawet w doborze materiałów – obok najpopularniejszego włókna szklanego, głowy manekinów wytwarza się także z drewna czy drutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here