Kancelaria prawna

Kancelaria prawna, działając w określonym środowisku, dostosowywuje zakres świadczonych usług do zapotrzebowania zgłaszanego przez rynek. Rosnąca skala prywatnej przedsiębiorczości, skłania wielu prawników do obsługi firm. Również te kancelarie, które skupiają się na klientach indywidualnych, starają się pozyskać zlecenia od biznesu.

Kompleksowa obsługa podmiotów gospodarczych

Nawet w niewielkiej firmie następuje szereg zjawisk, które, dla ich rozwiązania, wymagają swobodnego poruszania się w przepisach prawa i procedurach. Gdy przedsiębiorca nie radzi sobie z problemem, poszukuje doraźnej pomocy w kancelarii prawnej. Warto wiedzieć, że pojedyncze zlecenie zawsze kreuje większe koszty jednostkowe, niż podobna usługa w ramach obsługi kompleksowej.Stała obsługa firmy, którą realizuje jedna wybrana kancelaria prawna, odciąża personel firmy od każdorazowego poszukiwania odpowiedniego prawnika, a poza tym, jak już wspomniano, obniża ogólne koszty usług prawniczych. Nie bez znaczenia jest możliwość poznania przez współpracującego prawnika specyfiki firmy, jej umów, wizji rozwoju oraz ewentualnych problemów z którymi się zmaga.W dłuższym okresie wpływa to szybkość podejmowania działań prawnych, a nawet możliwość wyprzedzania pewnych przewidywalnych zdarzeń.

Obsługa klienta indywidualnego

Kancelaria prawna, ukierunkowana na sprawy cywilne i rodzinne, nie może raczej liczyć na zlecenia stałej obsługi. Jednak i w tym przypadku istotna jest trwałość relacji. Rzadko korzystna dla klienta okazuje się zmiana prowadzącego sprawę prawnika już w trakcie jej trwania. Nawet w sprawach cywilnych, które nie kończą się na zredagowaniu jednego pisma, istotne jest zagłębienie się w zagadnienie od początku, stabilna kontynuacja, dobre poznanie klienta i jego stanowiska.Profesjonalna kancelaria prawna, podejmuje starania dla korzystnego zakończenia sprawy, do wyczerpania wszystkich przewidzianych prawem możliwości.

Opłaty za usługi prawne

Większość kancelarii posiada opracowaną wycenę podstawowych czynności, jak np.: sporządzenie pozwu rozwodowego, która jest punktem wyjściowym dla pełnej wyceny. Różnorodność spraw, jak też różny stopień ich złożoności, nie pozwala na jednoznaczną cennikową wycenę każdej z nich. Dlatego koszt dużej części czynności określany jest na bazie indywidualnej oceny.

Niektóre kancelarie dopuszczają możliwość wynagrodzenia od efektu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here