Fryzury dla puszystych

Nadwaga i otyłość w dwudziestym pierwszym wieku to nieodosobnione przypadki. Lecz po prostu epidemia. W społeczeństwach wysoko rozwiniętych ponad pięćdziesiąt procent ludzi boryka się z nadwagą, bądź otyłością. W naszym kraju też nie jest lepiej. Ponieważ 1/4 Polaków cierpi z powodu otyłości. Zajmujemy piąte miejsce pod tym względem w Europie. Przed nami jest tylko Rosja, Białoruś, Niemcy i Ukraina. Otyli są także nasi południowi sąsiedzi, tz. Słowacy i Czesi. Oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Do szczupłych narodów w Europie należą mieszkańcy Austrii, Szwajcarii i Danii.
Człowiek otyły z racji swojej wagi musi odmawiać sobie wielu rzeczy, których nie musiałby unikać, gdyby był szczupły. Jedną z takich rzeczy w świecie kobiet jest wspaniała kreacja, którą zakłada się na wielkie imprezy, typu wesele, bal, czy sylwester. Kobietom z nadwagą lub kobietom otyłym marzy się ubranie mini sukieneczki, która podkreślałaby szczupłe i ponętne ciało. Lecz niestety na wskutek zbędnych kilogramów taka sukienka raczej nie będzie pasować. Podobnie jest z uczesaniem. Znalezienie odpowiedniej fryzury dla puszystych kobiet jest nie lada wyzwaniem dla pracownika salonu fryzjerskiego. I mimo, że fryzjer zna się na swoim fachu, lecz doradzenie odpowiedniej fryzury zależy od kształtu twarzy. Od tego, czy jest ona otyła, czy raczej szczupła. Bo są kobiety z dużą nadwagą posiadające szczupłą twarz. A inne mają ją otyłą z dość pokaźnym podbródkiem. Poza tym są twarze okrągłe i pociągłe. I od nich też zależy rodzaj fryzury.
Jakie są rodzaje fryzur ? Fryzurą nazywamy uczesanie, ścięcie lub ułożenie włosów w charakterystyczny sposób. Najczęściej fryzura jest dyktowana modą. Moda na czesanie, ścinanie i układanie zmienia się nieustannie. Lecz lubi powracać. Przed fryzurą stoją różne zadania. Między innymi ma ona odmładzać. I tak będzie, gdy na przykład włosy pozostaną do ramion. Jest to fryzura uniwersalna. Włosy ścięte do ramion pasują dla każdej kobiety. Może nosić je nastolatka, kobieta w średnim wieku, jak i kobieta osiemdziesięcioletnia. I każda w takiej fryzurze będzie wyglądać bardzo dobrze. Starsze panie mogą taką fryzurę spiąć spinkami z obu boków, jeżeli nie chcę, by włosy opadały im na twarz. Również krótkie włosy pasują dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Oby tylko nie były za krótkie, bo to odbierze paniom kobiecość. I pomimo, że jest fryzura tak zwana na chłopczycę, to jednak kobieta powinna pozostać kobietą i nie ścinać włosów na jeżyka. Istnieje wiele rodzajów fryzur. Pośród nich są fryzury dla puszystych kobiet, jak i dla szczupłych. Jak na przykład fryzura zwana kucyk, kok, loki, na małpkę, afro, na anielicę, na chłopczycę, dredy, warkocz i wiele jeszcze innych.
Fryzjerzy robią wszystko, aby zadowolić swoich klientów. Mogą również doradzić. Lecz idąc do fryzjera my sami mamy wiedzieć, czego chcemy. Nie możemy całej decyzji pozostawiać w rękach fryzjera. Bo choć każdy fryzjer zna się na swoim rzemiośle, to jednak fryzura pozostaje na naszej głowie. I to my mamy się w niej odnaleźć i dobrze czuć. Dobrze ułożona fryzura może nas bardzo uatrakcyjnić. Albo zabrać atrakcyjny wygląd.
Osobę, która zajmuje się naszymi włosami określamy mianem fryzjera. Fryzjerstwo należy do grupy zawodów usługowych. Każdy fryzjer jest rzemieślnikiem dokonującym strzyżenia, układania, czesania, mycia, pielęgnacji, farbowania, dekoloryzacji naszych włosów. Posiada wiedzę zdobytą w szkole, jak i zaliczoną praktykę, która jest konieczna do odbycia podczas edukacji. Ponadto dodatkową praktykę zdobywa każdego dnia pracując w salonie fryzjerskim. Także bez obaw możemy oddać się w ręce fryzjera. I czekać na wspaniały, końcowy efekt jego dzieła. Po latach praktyki młody fryzjer może założyć i prowadzić własny zakład fryzjerski dając pracę innym ludziom. Gdy fryzjer posiada zdolności w tym kierunku, jest zręczny i szybki, to na pewno nie zabraknie mu klienteli.
Posiadanie zdrowych i ładnych włosów znacznie upraszcza pracę fryzjerowi. Bo wiadomo, że z gęstych, mocnych i błyszczących włosów można ułożyć każdy rodzaj fryzury i zawsze ta fryzura będzie piękna. Znacznie trudniej jest uczesać kobietę posiadającą rzadkie, cienkie, matowe i ogólnie słabe włosy. Choć fryzjerzy także potrafią coś zrobić w takich przypadkach, lecz taka fryzura nie będzie miała porównania z wyżej opisaną.
Ogólnie można powiedzieć, że większość ludzi na świecie posiada słabe włosy. Na stan naszych włosów wpływa wiele rzeczy. Miedzy innymi zła pielęgnacja włosów, niewłaściwa dieta, nałogi, choroby, leki, itd. Nieprawidłowa pielęgnacja dotyczy środków, które stosujemy do mycia głowy. Często używamy szamponów niepasujących do rodzaju naszych włosów. Warto pamiętać, że nie każdy szampon pasuje do każdych włosów. Szampon jest to płynne mydło z domieszką środków pieniących i kilku innych składników. Nasze włosy możemy wzmocnić odżywkami i szamponami naturalnymi. Natura najlepiej podziała na nasze włosy. Dlatego nie unikajmy szamponów ekologicznych. Ponieważ wykonane są one z ziół leczniczych i w związku z tym bardzo dobrze wpływają na nasze włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here