Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Wiele osób, które zdecydowały się na rozjaśnienie włosów doskonale wie, z czym również wiąże się posiadanie upragnionego koloru blond. Niestety, rozjaśniane włosy mają skłonność do łamania się i rozdwajania, co więcej stają się suche i matowe, a także kruche. Końcówki włosów zaczynają się rozdwajać w zatrważającym tempie. Po rozjaśnianiu można zauważyć, że włosy zaczynają się puszyć, co związane jest z pochłanianiem wilgoci z powietrza. Łatwo się także plączą i trudno jest je rozczesać. Kolejnym negatywnym skutkiem rozjaśniania włosów jest też to, że włosy po podobnym zabiegu generalnie stają się słabsze i szybko ulegają negatywnemu działaniu czynników z otoczenia. Co więcej, włosy „nie lubią” związywania i są wrażliwe na wysoką temperaturę.

W związku z powyższym, pielęgnacja włosów rozjaśnianych to naprawdę trudne zadanie, jeżeli chcemy utrzymać włosy w dobrej kondycji. W innym wypadku nie będą one zupełnie przypominały lśniących, jasnych pasm włosów, o których marzyliśmy, tylko raczej siano. Na szczęście, dzięki odpowiedniej opiece możemy w łatwy sposób zadbać o włosy i sprawić, że będą one wyglądały naprawdę świetnie. Dzięki znanym metodom oraz preparatom nasze włosy staną się olśniewające i miękkie oraz będą łatwe w układaniu. Dzięki dobrej pielęgnacji włosów rozjaśnianych staną się one sprężyste oraz elastyczne, będą także bardziej odporne na negatywne działanie środowiska. Staną się po prostu mocniejsze. Jak dbać o włosy rozjaśniane, aby utrzymać je w świetnej kondycji i móc cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami?

Na pierwszym miejscu należy postawić na odpowiedni szampon, bowiem włosy myjemy bardzo często, w związku z czym musimy mieć pewność, że ten codzienny rytuał nie szkodzi naszym włosom, a najlepiej, jeżeli będzie wpływał na nie pozytywnie. Pielęgnacja włosów rozjaśnianych to trudna sztuka, oczywiście ze względu na to, iż poprzez rozjaśnianie są one już uszkodzone, w związku z czym nasza pielęgnacja ma na celu zapobieganie kolejnym uszkodzeniom i przywrócenie włosom zdrowego wyglądu. Jeżeli chodzi o mycie włosów, należy postawić na szampon o delikatnym działaniu. Warto pamiętać, iż produkty zawierające silne detergenty myjące będą doprowadzać do silniejszych uszkodzeń kosmyków, a tego przecież nie chcemy. Lepiej zdecydować się na szampon niezawierający SLS i jego pochodnych. Dobrze jest również zdecydować się na odpowiednie odżywianie włosów. Dobrane preparaty odżywiające będą chronić włosy przed destrukcją, także podczas mycia. Jedną odżywkę należy nakładać na zwilżone pasma, najlepiej od wysokości ucha w dół w casie mycia. Dobrze, jeśli ta pierwsza odżywka ma w swoim składzie takie substancje jak Cetrimonium Chloride lub też Behentrimonium Chloride, dzięki czemu odżywka będzie także doskonale oczyszczać włosy. Warto pomyśleć także o drugiej odżywce, o zupełnie innym składzie, dzięki czemu oba preparaty będą się świetnie uzupełniały. Tą drugą odżywkę należy stosować już po umyciu włosów. W składzie tej odżywki nie powinno być alkoholu, za to warto wybrać odżywkę o dużej zawartości olejków roślinnych oraz lekkich silikonów, które będą doskonale wspierały proces regeneracji włosów. Co więcej, warto pomyśleć o starych, sprawdzonych przez nasze babcie domowych sposobów, takich jak na przykład płukanki. Mogę one być ze znanych ziół, między innymi z rumianku. Taka płukanka będzie doskonale podtrzymywać jasny odcień rozjaśnianych włosów nie niszcząc ich dodatkowo, natomiast będzie wspierać proces ich odbudowy.

Warto pamiętać o tym, jak dobroczynny wpływ na włosy każdego rodzaju mają wspomniane wyżej oleje roślinne, w szczególności wówczas, kiedy mamy do czynienia z włosami zniszczonymi, jakimi z pewnością są włosy rozjaśniane. Jeżeli uda nam się znaleźć odpowiedni olejek dla naszego rodzaju włosów, może on zdziałać cuda w błyskawicznym tempie. Stosowanie olejków przywraca włosom miękkość, blask, gładkość oraz dobry wygląd i zdrowy połysk. Na początku możemy zauważyć, że po aplikacji olejek dosłownie „znika” – to ze względu na fakt, iż włosy o wysokoporowatej strukturze, jakimi są włosy rozjaśniane wchłaniają na początku bardzo dużą ilość olejku. W związku z tym najlepiej wcierać olejek we włosy lekko mokre. Można nakładać preparat po umyciu. Warto zaznaczyć, aby przy wyborze olejku dokładnie sprawdzić, jakie jest jego działanie. Oczywistym jest, iż nie będzie dobrym rozwiązaniem wybór olejku, który przyciemnia włosy. W związku z tym nie należy decydować się na oliwę z oliwek czy też olej z orzecha włoskiego. Co więcej, w przypadku włosów rozjaśnianych nie będzie dobrym wyborem także popularny olej rycynowy, który przesusza włosy. Olej kokosowy i masło shea natomiast spowodują ich dodatkowe puszenie się. Lepiej wypróbować takie substancje, jak olejki z pestek winogron, awokado, nasion bawełny, słodkich migdałów, oraz bardzo łatwo dostępny olej lniany i olej jojoba.

Kolejnym sposobem na utrzymanie włosów rozjaśnianych w dobrej kondycji jest też maska. Zagwarantuje ona nawilżenie, regenerację i odżywienie pasm. Przy wyborze maski warto również zwrócić uwagę na skład, w którym powinny znaleźć się olejki i humektanty, to znaczy naturalne składniki nawilżające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here