Metody zmycia henny ze skóry.

Henna jest barwnikiem roślinnym pochodzącym z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Używanie henny jako sztuki ciała ma przynajmniej kilka wieków. Mieszkańcy starożytnego Egiptu i Indii używali tej formy tymczasowego tatuażu do ceremonii religijnych, festiwali weselnych i do prostego ozdabiania ciała.Ten zwyczaj nazywał się mehendi. W Indiach, ludzie tam żyjący odkryli, że zasypywanie ich rąk i stóp barwną pastą z henny dawało im uczucie chłodu. Oczywiście bardzo szybko pojawiła się kreatywna osoba, która zaczęła tworzyć skomplikowane projekty z kolorową pastą, zamiast tylko ją smarować. Złożoność projektów wzrosła i zaczęła nabierać znaczenia. Ostatecznie narzeczeni zaczęli dekorować swoje stopy i ręce henną w ramach swoich rytuałów ślubnych. Z czasem rozwinęło się wiele innych tradycji mehendi. Na przykład dłonie kobiet zostały ozdobione henną podczas porodu. Kobiety, o zawiłych wzorach mehendi wykonywały niewiele prac domowych, aby nie niszczyć ich sztuki ciała. Tatuowanie kobiecych dłoni na weselach i porodach pozwoliło im na kilka tygodni, w których mogłyby związać się z nowym mężem, lub nowym dzieckiem i nie przejmować się codziennymi obowiązkami domowymi. Uważano także, że tatuaże przynoszą błogosławieństwa i szczęście.
Amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła jedynie hennę do włosów. Henna nie została zatwierdzona do stosowania na skórze. Pomimo tego, że henna jest substancją naturalną, to sztuka tatuażu henny czasami powoduje komplikacje. Zapalenie skóry jest najczęstszym zagrożeniem dla zdrowia. Jest to zwykle spowodowane przez niebezpieczne dodatki w hennie, które dają różne kolory. Czarna henna ma dodatek do barwienia, na który wiele osób jest uczulonych.

Gdy już zdecydowaliśmy się na ozdobę ciała, a chcemy się szybko pozbyć jej, nasuwa się pytanie jak zmyć hennę ze skóry? Poniżej przedstawimy kilka metod, które w tym pomogą.

1. Moczyć skórę w słonej wodzie

Możesz rozpocząć proces usuwania henny, mocząc wytatuowaną skórę w wodzie ze środkiem złuszczającym, takim jak sól morska lub sól kuchenna. Chlorek sodu w soli może odżywić twoje żywe komórki skóry i pozbyć się martwych.

Pół szklanki soli wlać do połowy zapełnionej wanny ciepłą wodą i moczyć przez dwadzieścia minut.

2. Peeling złuszczający

Szorowanie skóry za pomocą peelingu złuszczającego do twarzy lub mycia ciała może pomóc szybko usunąć hennę. Najlepiej używać takiego, który zawiera naturalny środek złuszczający, jak morela lub brązowy cukier, minimalizuje podrażnienie skóry.
Pamiętaj, aby użyć kremu nawilżającego lub oleju kokosowego po złuszczeniu tatuażu z henny.

3. Oliwa z oliwek i sól

Mieszanie jednej filiżanki oliwy z oliwek z trzema lub czterema łyżkami soli morskiej tworzy mieszaninę, która może rozluźnić barwnik henny ze skóry, jednocześnie złuszczając tatuaż.

Użyj nasączonego bawełnianego wacika, aby pokryć skórę i pozwól mieszaninie nasiąknąć, później delikatnie wytrzyj to miejsce wilgotną ściereczką.

4. Mydło antybakteryjne

Wysoka zawartość alkoholu i złuszczające perełki do szorowania w mydłach antybakteryjnych mogą pomóc pozbyć się barwnika henny. Szoruj dłonie kilka razy dziennie za pomocą ulubionego mydła antybakteryjnego, ale uważaj na wysychanie skóry.

Zastosuj krem ​​nawilżający do ciała po użyciu mydła antybakteryjnego, aby pozbyć się henny.

5. Soda oczyszczona i sok z cytryny

Sok z cytryny to sprawdzony środek rozjaśniający skórę. Soda oczyszczona i sok z cytryny mogą działać razem, aby rozjaśnić barwnik henny i sprawić, by szybciej zniknął. Jednak nigdy nie stosuj do twarzy sody oczyszczonej i soku z cytryny.

Użyj pół szklanki ciepłej wody, pełną łyżkę sody oczyszczonej i dwie łyżeczki soku z cytryny. Nałóż te mieszankę bawełnianym wacikiem i pozwól mu wsiąknąć przed zmyciem wilgotną ściereczką.

6. Zmywacz do makijażu.

Każdy zmywacz do makijażu na bazie silikonu może działać jako delikatny sposób na pozbycie się barwnika henny.

Użyj wacika, aby w pełni nasączyć swój tatuaż z henny, a następnie usuń środek do demakijażu suchą szmatką. Być może będziesz musiał powtórzyć ten zabieg kilka razy.

7. Woda micelarna

Woda micelarna może łączyć się z barwnikiem henny i pomóc usunąć go ze skóry.

Upewnij się, że całkowicie zanurzasz skórę w wodzie micelarnej i pozwól skórze ją wchłonąć. Następnie wytrzyj skórę suchą ściereczką.

8. Idź popływać

Chlorowana woda w publicznym basenie może być tym, czego potrzebujesz, aby usunąć hennę ze skóry, przy okazji skorzysta całe ciało.

9. Odżywka do włosów

Nakładaj odżywkę na tatuaż i upewnij się, że twoja skóra ją wchłonęła. Spłucz ciepłą wodą.

Nawet jeśli masz problemy z usunięciem barwnika henny ze skóry za pomocą metod opisanych powyżej, nie będziesz musiał długo czekać, wystarczy być cierpliwym. Barwnik henny nie jest trwały i powinien zniknąć sam w ciągu trzech tygodni, jeśli codziennie będziesz brać prysznic.

Jeśli masz reakcję alergiczną na hennę, próba pozbycia się tatuażu prawdopodobnie nie rozwiąże problemu. Porozmawiaj z dermatologiem, o wszelkich negatywnych reakcjach, lub śladach na skórze, które dostałeś w wyniku henny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here