nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów jest przypadłością, która dolega bardzo wielu osobom i może objawiać się w różny sposób. Najczęściej o nadwrażliwości mówimy, jeśli zęby reagują na zimne lub gorące napoje czy pokarmy. Reakcja ujawnia się w formie krótkiego, ale bardzo dotkliwego bólu. Możliwe jest również odczuwanie dyskomfortu w momencie jedzenia słodyczy. W walce z tym problemem może pomóc pasta na nadwrażliwość zębów, która przynosi ulgę i stopniowo eliminuje dolegliwości.

Jaka pasta będzie odpowiednia?

Pasta powinna charakteryzować się kilkoma cechami, aby jej działanie było prawidłowe. Przede wszystkim pasty na nadwrażliwość zębów powinny szybko i skutecznie zwalczać ostry ból i zapobiegać pojawianiu się nowych ognisk bólowych. Zawarte w nich substancje aktywne powodują regenerację ubytków w szkliwie zębów tworząc warstwę ochronną. Regularne stosowanie pasty do nadwrażliwych zębów nie tylko przynosi ulgę, ale w dłuższej perspektywie odbudowuje ubytki i zapewnia właściwą ochronę. Co ważne – na rynku obecnie jest bardzo duży wybór różnych preparatów leczniczych, ale najlepiej przed zakupem skonsultować się z dentystą w celu wybrania odpowiedniego produktu. Nie wszystkie pasty na nadwrażliwość zębów przyniosą pożądany efekt, dlatego warto wybierać te polecane i sprawdzone. Wysokiej jakości pasty można kupić zarówno w aptekach, jak i drogeriach, więc z dostępnością nie ma większego problemu. Dla bardziej wymagających osób pozostaje internet i zakupy online, gdzie wraz z szerokim wyborem jest bardzo dużo opinii na temat skuteczności.

Przyczyny nadwrażliwości

Co ciekawe, jedną z przyczyn wrażliwych na różne czynniki zębów może być stosowanie nieodpowiedniej pasty czy szczoteczki do zębów. Szczotkowanie zbyt twardymi szczoteczkami w połączeniu z pastami wybielającymi może działać na zęby destrukcyjnie. Tak samo jak bardzo silne dociskanie szczoteczki podczas mycia. Kolejnym powodem wystąpienia dolegliwości może być źle dobrana dieta, w skład której wchodzą nieodpowiednie dla zdrowia zębów pokarmy. Możliwe też, że nadwrażliwość powstała w wyniku wcześniejszego zapalenia dziąseł lub wady zgryzu. Pasta na nadwrażliwość zębów oczywiście jest skuteczna i polecana, ale należy pamiętać, aby jednocześnie wystrzegać się destrukcyjnych pokarmów i regularnie kontrolować stan swoich zębów w gabinetach stomatologicznych. Nieleczone choroby zębów mogą prowadzić do dalszych powikłań.

Mimo nieprzyjemnych dolegliwości należy sobie zdawać sprawę, że nie trzeba rezygnować całkowicie np. z ulubionych napojów, ponieważ istnieją na rynku produkty, które mogą przynieść znaczącą ulgę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here