Co niszczy włosy ?

Bardzo duży procent populacji na świecie ma problem z włosami i skórą głowy. Najczęstszym kłopotem jest ich wypadanie i ogólnie słaba kondycja włosów. Samo wypadanie niektórych włosów nie jest zjawiskiem niepokojącym, lecz naturalnym. Ale wychodzenie garściami świadczy o chorobie skóry.
Dużo ludzi zastanawia się nad tym, dlaczego ma zniszczone włosy i dlaczego im wypadają ? Do niszczenia i wypadania włosów przyczynia się wiele rzeczy. Na przykład niedobór minerałów takich, jak żelazo, cynk, kwas foliowy. Jak również niedobór witamin. Deficyty te najczęściej spowodowane są niewłaściwą dietą. Poza tym choroby, a zwłaszcza te przewlekłe, jak i leki także nie służą włosom. I doprowadzają do ich zniszczenia, a w konsekwencji wypadania. Kolejnym zabójcą włosów jest stres, zatrucie metalami ciężkimi, mechaniczne wyrywanie włosów, zabiegi operacyjne, zaburzenia hormonalne. Ciąża i klimakterium także sprawiają, że włosy mają tendencję do wypadania. Lecz jest to okres przejściowy i po pewnym czasie wszystko wraca do normy.
Jednak nie zaszkodziłoby wzmocnić włosy naturalnymi odżywkami lub szamponami ekologicznymi. Warto zadbać o włosy, ponieważ są one jedną z najcenniejszych rzeczy, która dodaje nam atrakcyjności. I sprawiają, że czujemy się dobrze we własnej skórze.
Ludzie posiadają różnego koloru włosy. Jedne są jasne, a inne brązowe lub czarne, a nawet rude. Każdy rodzaj włosów może ładnie się prezentować pod warunkiem, że są one odpowiednio zadbane. A więc nie tylko są umyte, ale także dobrze odżywione. Słabo odżywione włosy są łamliwe, matowe i często rzadkie, ponieważ mają tendencje do wychodzenia. Włosy wychodzą, gdy skóra jest chora. Na przykład łuszczy się naskórek i powstaje biały pył zwany łupieżem.
Nitkowaty, zrogowaciały i wyspecjalizowany wytwór naskórka na głowie nazywamy włosami. U człowieka włosy rosną niemalże na całym ciele. Nie mamy ich tylko na wargach, na powierzchni zgięć stawów, podeszwach i wewnętrznej stronie dłoni. Tyle że nie wszędzie włosy są tak duże i widoczne, jak na głowie. Włos składa się z łodygi, korzenia, cebulki, otoczki i brodawki.
Zniszczone włosy, to defekt dla urody. Włosy dodają wiele atrakcyjności, gdy są zadbane i zdrowe. Można się nimi chlubić i czuć się podbudowanym własnym wizerunkiem. A gdy są zniszczone włosy, to wprost przeciwnie. Chcielibyśmy je ukryć przed światem i najchętniej nie pokazywać się ludziom bez czapki. Lecz, jak latem chodzić w czapce ? Albo w pracy nie zdejmować nakrycia głowy ? Jest to niemożliwe, gdyż byłoby niestosowne, śmieszne i intrygujące. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby swoje włosy wyprowadzić na prostą.
Najważniejszym składnikiem naszych włosów jest keratyna. Jest ona wytwarzana w naskórku i odpowiada za naskórek. Zadaniem keratyny jest jego ochrona przed szkodliwymi czynnikami wpływającymi na skórę głowy z zewnątrz. Oprócz keratyny ważna jest też melanina. Ponieważ dzięki niej nasze włosy mają kolor, który nie zmywa się w wodzie.
Średnio na naszej głowie rośnie od 100 do 150 tysięcy włosów. Czyli ogólnie możemy stwierdzić, że jest ich dużo. Lecz, gdy są zniszczone włosy, to wówczas wydaje się nam, że posiadamy ich dużo mniej. A to dlatego, że zniszczone włosy stają się cienkie. Oczywiście może być ich także mniej, niż wskazują dane, gdy sporo z nich już wyszło. A na miejscu starych nie pojawiły się nowe włosy. Normalna sytuacja jest wówczas, gdy na miejscu starego włosa wyrasta inny. Lecz, gdy nie wyrasta, to następuje łysienie plackowate. A to już jest rzeczywiście problem, z którym możemy sobie sami nie poradzić. I dlatego trzeba w takiej sytuacji odwiedzić lekarza dermatologa. Łysienie plackowate jest jedną z chorób włosów i skóry obok łysienia łojotokowego, łupieżu, grzybicy, siwienia i chorób ropnych.
Choroby włosów i skóry są szczególnie niemiłe dla kobiet. Gdyż włosy dla kobiety są bardzo ważne. Mogą sprawić, że kobieta czuje się piękna. Jak i spowodować, że popadnie w depresję kiedy na przykład włosy wypadają. Każda kobieta uwielbia mieć długie i zdrowo wyglądające włosy. Gdyż dodają one urody, dodają satysfakcji i sprawiają, że kobieta czuje się po prostu kobieco. A więc atrakcyjnie, pociągająco i w związku z tym ma większe poczucie własnej wartości. Jest również śmielsza i pewniejsza siebie. Nie wstydzi się swojego wyglądu, lecz specjalnie go promuje.
Kobiety mają proste włosy lub kręcone. Mogą mieć także faliste, albo zrobione afro. Bo włosy to sprawa indywidualna. I każda kobieta zazwyczaj wie, jakie włosy są dla nie najodpowiedniejsze.
Długie i zdrowe włosy są elastyczne i łatwo można je modelować i układać z nich różne fryzury. A fryzur jest wiele. Mogą być włosy uczesane w kucyk lub może być zrobiony z nich kok. Można je pokręcić lub spleść w warkocz. I wiele jeszcze innych fryzur układać. Gdy włosy są zniszczone, to bardzo ogranicza ilość fryzur. Na przykład nie będzie to już kok, tylko koczek. Podobnie, jak i nie warkocz, lecz warkoczyk, itd. Dlatego, bo włosy zniszczone są cienkie, łamliwe, mało elastyczne. I wypadające nawet przy niewielkim urazie mechanicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here