Kwas hialuronowy na usta: cena, powikłania i efekty

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to czynność, którą do swoich regularnych rytuałów wciąga coraz więcej kobiet. Dlaczego zabieg staje się coraz bardziej popularny w Polsce? Przede wszystkim zwiększa się świadomość odnośnie tego, czym w zasadzie jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Po drugie cena za powiększenie ust kwasem hialuronowym jest zdecydowanie bardziej dostępna dla przeciętnej klientki salonu kosmetycznego niż kiedyś.

Co to jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to naturalna substancja, którą wytwarza nasz organizm. Kwas stosowany w salonach jest kwasem izolowanym:L pozyskuje się go w laboratorium i wstrzykuje następnie tam, gdzie chcielibyśmy go mieć w zwiększonych ilościach na ciele. Królują tutaj oczywiście usta: im więcej kwasu hialuronowego w ustach, tym lepiej one wyglądają.
Kwas hialuronowy wchodzi w skład tkanki łącznej i silnie wiąże wodę w organizmie. Okazuje się, że jeden gram kwasu hialuronowego wystarczy, aby zawiązać aż sześć litrów wody w organizmie. Dlatego jest to dość droga substancja.

Kwas w ciele człowieka
Naturalna ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem. Właśnie dlatego organizm, który się starzeje, jest podatny na powstawanie zmarszczek. Ubytek kwasu hialuronowego z tkanek, w połączeniu z ubytkiem keratyny ze skóry w bardzo szybkim tempie przekłada się na starszy wygląd.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym i stosunkowo mało inwazyjnym. Jeśli chcemy, aby nasze usta były stale dobrze nawilżone oraz przy tym większe, wówczas warto zrobić ten zabieg. Kosztuje tylko kilkaset złotych, ale znacząco przyczynia się do poprawienia urody. Jest ot przede wszystkim zabieg, który nie wymaga żadnej interwencji chirurgicznej.

Kiedy widzimy efekty po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym? Największą zaletą wykonywania tego typu zabiegu jest to, że efekty są widoczne niemal natychmiast. Już tego samego dnia schodzi niezdrowa opuchlizna, a pojawia się piękny efekt powiększonych ust. Kwas, który kosmetyczka wstrzykuje nam w usta powoduje, że komórki ciała są prowokowane do wzmożonej produkcji kolagenu.

Powikłania po zabiegu powiększana ust kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy wstrzykiwany do ust działa pozytywnie na wygląd, a jego stosowanie nie niesie ze sobą zbyt dużego ryzyka wystąpienia powikłań. Skutki uboczne, takie jak uczulenie, czy podrażnienie skóry lub pieczenie pojawiają się niezwykle rzadko i są domeną kobiet, które mają analogiczne alergie na kontakt z metalami lub z zanieczyszczeniami powietrza.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem?
Jednorazowe wypełnienie ust kwasem hialuronowym przynosi efekty nawet na jeden rok po zabiegu. Wiele zależy od indywidualnych czynników, związanych z naszą indywidualną przyswajalnością substancji w tkankach ciała. Po tym jak kwas rozejdzie się już po organizmie (bo właśnie tak się dzieje: on nigdy nie wyparuje), wówczas trzeba zabieg powtórzyć.

Ryzyko nieprawidłowo wykonanego zabiegu
Pamiętajmy, aby na zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym wybrać gabinet, który jest sprawdzony, w którym pracują doświadczeni specjaliści. Osoby, które nie mają doświadczenia we wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego nie są w stanie często przeprowadzić go tak, aby finalnie usta miały symetryczny kształt. Za każdym razem, kiedy usta po zabiegu są krzywe, należy reklamować usługę i żądać, aby krzywda została naprawiona, a więc aby kosmetyczka przywróciła ustom pożądany kształt.

Zbyt dużo kwasu
Nieprawidłowe wykonanie zabiegu powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego może objawiać się często także występowaniem grudek w skórze. Widoczne i wyczuwalne palcami grudki to miejsca, w których kwas gromadzi się we wzmożonych ilościach. Zabiegu tego nie powinno się ponadto wykonywać w taki sposób, aby kobieta finalnie wyglądała, jakby miała na ustach wielki ponton lub karpi czubek.

Dodatkowo, należy pamiętać, że zbyt duża ilość kwasu włożona od razu w usta spowoduje, że efekt będzie karykaturalny. Dodatkowo, nasza skóra, która jest nieprzygotowana na takie rozciąganie, może później mieć mocniejsze zmarszczki wokół ust.

Czy usta trzeba ostrzykiwać kwasem regularnie?
Konieczność regularnego ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym jest chyba najbardziej przykra dla kobiet, które już raz zdecydowały się na takie wypełnianie. Usta po kwasie hialuronowym mogą być zwiotczałe, a ich kondycja trudna do odbudowania. Pamiętajmy więc, że decyzja o powiększeniu ust w ten sposób jest krokiem tylko w jedną stronę.

Ile kosztuje zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego do ust?
Jednorazowy zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego kosztuje około 700 zł. Jeśli zwrócimy uwagę na to, że zabieg ten wykonuje się raz na rok (czasami raz na 8-11 miesięcy), to jest to niewielka cena. Za tę cenę liczy się jeden mililitr kwasu. Jeśli ta ilość nie zostanie zużyta za pierwszym razem, można kwas zachować i przyjść po kilku miesiącach na ponowne uzupełnianie ust kwasem, nie dopłacając do kolejnego zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here