Szampon pielęgnujący skórę

Szampony nowej generacji mają do zaproponowania dużo więcej niż tylko samo mycie głowy. Do ich zadań należy też pielęgnowanie włosów, dostarczanie im niezbędnych składników odżywczych zapewniających zdrowy i naturalny wygląd. Aby szampon mógł sprostać naszym oczekiwaniom trzeba umiejętnie dobrać go do naszych potrzeb. Nawet najlepszy szampon użyty do nieodpowiednich włosów nie będzie w stanie spełnić swojego zadania w sposób należyty.
Mycie głowy jest obowiązkiem każdego z nas. To czynność higieniczna pomagająca naszym włosom pozbyć się nadmiaru łoju, kurzu, czy też substancji, które znajdują się w kosmetykach do włosów. Mycie powoduje, że skóra głowy ma większe szanse na zachowanie naturalnego wyglądu, łatwiej docierają do niej również składniki odżywcze. Udając się do sklepu dobrze jest znać charakterystykę swoich włosów, wiedzieć, czego potrzebują. To pozwoli nam wybrać najlepszy szampon. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ źle dopasowany szampon nie tylko nie pomoże naszym włosom, ale wręcz może im dodatkowo zaszkodzić. Włosy tracą wtedy swoją naturalną sprężystość, są też bardziej narażone na przetłuszczanie się. W skrajnych przypadkach nietrafiony szampon staje się głównym powodem przedwczesnego wypadania włosów. Na szczęście z odpowiednim wyborem preparatu do włosów nie powinniśmy mieć żadnych problemów, ponieważ ich opakowania są dobrze oznakowane, szybko natrafimy na nich na informacje o typie włosów do których są przeznaczone. Na półkach sklepowych możemy znaleźć na przykład szampony przeznaczone do włosów farbowanych, suchych oraz tych z łupieżem. Najlepsze szampony poznamy po tym, że posiadają one kilka składników pozytywnie wpływających na kondycję włosów. Mowa jest tu na przykład o ceramidach, proteinach czy też witaminach A i E, które odpowiedzialne są za poprawę i przyśpieszenie procesów regeneracyjnych oraz przeciwdziałają rozwojowi wolnych rodników oraz działaniu promieni UV. Nowoczesne szampony czerpią też wiele składników z medycyny naturalnej, dlatego w ich składzie bez trudu znajdziemy wyciągi z ziół. Działają one nie tylko kojąco, ale też wykazują wiele cennych właściwości leczniczych. Pozwalają na przykład na redukowanie wydzielania się łoju.
Wiele kobiet zmaga się z problemem przesuszonej skóry głowy. Jedną z przyczyn pojawiania się tego zjawiska jest nieprawidłowa pielęgnacja oraz stosowanie nieodpowiednich szamponów posiadających zbyt dużą ilość ekstraktów roślinnych oraz protein. To doprowadza do niedostatecznego poziomu nawilżenia. Czasem też zbyt częste mycie głowy może spowodować taką przypadłość.
Szampon nawilżający skórę głowy jest odpowiedzią na tego rodzaju problemy. Powinien on przede wszystkim nie podrażniać, ale w głównej mierze leczyć. Preparaty te należy stosować w sprzyjających ku temu warunkach. Pamiętajmy, że przesuszona skóra głowy nie lubi mycia w zbyt gorącej lub zbyt zimnej wodzie. Woda ciepła jest tutaj najlepszym wyborem. Szampony na przesuszoną skórę powinny być delikatne, przez co nie będą powodować pogłębienia się podrażnień. Zażegnają też uczucie pieczenia, które przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Do wrażliwej skóry głowy specjaliści rekomendują stosowanie szamponów bezzapachowych, które świetnie nawilżają włosy. Dobrze jest jeśli zawierają one w sobie olejek arganowy, ponieważ wykazuje on właściwości kojące. Chcąc poradzić sobie z przetłuszczoną skórą głowy należy odłożyć na bok preparaty zawierające większe ilości silnych detergentów myjących.
W wielu szamponach nawilżających znajdziemy olej pistacjowy. Jego obecność w preparacie ma duże znaczenie, ponieważ potrafi chroni on skórę głowy przed czynnikami środowiskowymi. Chroni on włosy przed wiatrem, słońcem czy też mrozem. Pomoże wzmocnić włosy w konfrontacji z promieniowaniem UV. Dzięki hydrolizowanych proteinach jedwabiu możliwe jest zwiększenie poziomu nawilżenia włosów, ponieważ wilgoć jest skutecznie zatrzymywana w środku włókna włosa. Ich obecność ma niebagatelne znaczenie, ponieważ wpływa pozytywnie również na wysoki poziom miękkości oraz gładkości włosów. Włosy są bardziej elastyczne, znacznie łatwiej można je ułożyć w krótkim czasie.
Prawidłowe płukanie włosów też ma znaczenie dla prawidłowego nawilżenia naszych włosów. Należy do tego celu używać zawsze chłodnej wody, ponieważ ona jest w stanie skutecznie zamknąć łuski włosów. Wtedy stają się one znacznie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wycieranie włosów też nie powinno być przeprowadzane szybko i przy użyciu gwałtownych ruchów. Najlepiej jest w takim przypadku spokojnie zawinąć włosy w ręcznik i pozwolić w ten sposób wodzie spokojnie wsiąkać w tkaninę.
Jeśli nie mamy pewności, który szampon okaże się najlepszym wyborem z naszej perspektywy, zawsze możemy skonsultować się z dermatologiem, pracownikiem apteki czy też fryzjerem. Przedstawiciele tych zawodów posiadają specjalistyczną wiedzę, która pozwoli udzielić nam rekomendacji. Warto też sprawdzić recenzje poszczególnych szamponów, które dostępne są na forach internetowych oraz portalach poświęconych pielęgnacji włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here