Powiększanie biustu kwasem hialuronowym - co warto wiedzieć?

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to skuteczny sposób zwiększenia rozmiaru piersi bez konieczności aplikowania implantów. Często korzystają z niego kobiety, które po urodzeniu dziecka zauważają potrzebę zewnętrznej ingerencji w swój biust w celu przywrócenia jego pierwotnego, jędrnego kształtu. Zabieg pozwala również osiągnąć rewelacyjne rezultaty tym paniom, których miseczka biustonosza nie należy do największych. Na czym polega powiększenie biustu za pomocą kwasu hialuronowego i czy warto się na niego zdecydować?

Czym jest kwas hialuronowy? To występująca w żywych organizmach substancja, która u ludzi pełni rolę zatrzymywania wody w naskórku. Na jego bazie są produkowane kremy przeciwzmarszczkowe, a także specjalne żele stosowane w celu wypełnienia zmarszczek. Oprócz zastosowania w celu zniwelowania drobnych zmarszczek, bywa również wykorzystywany podczas profilowania całej sylwetki. Obecnie substancja ta jest powszechnie uważana za jedną z bardziej nowoczesnych metod, które przeciwdziałają efektom starzenia się. Stosuje się ją na twarz w celu zwiększenia rozmiaru ust oraz modelowania twarzy. Dodatkowo, stanowi potężne narzędzie przywracające jędrność pośladków oraz profilujące łydki. Coraz częściej kwas hialuronowy jest również stosowany w celu powiększenia piersi.

Przede wszystkim nie należy mylić powiększania piersi kwasem z operacyjnym zwiększaniem rozmiaru biustu. Kwas sprawia, że piersi mogą sprawiać wrażenie bardziej jędrnych oraz podniesionych. W celu nadania im bardziej pożądanego kształtu, substancja jest wstrzykiwana pomiędzy gruczoł piersiowy a ścianę klatki piersiowej. Zabieg wykonuje się w profesjonalnym salonie, a klientka jest podczas niego znieczulana. Zdarza się, że kobieta, która chce skorzystać z tego zabiegu, nie rezerwuje całego dnia na przygotowania do zabiegu. Może mu się poddać nawet podczas przerwy w robieniu zakupów, ponieważ zabieg z reguły nie trwa dłużej niż 30 minut. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się salony piękności otwierane w centrach handlowych – pomiędzy zakupami spożywczymi a rozglądaniem się za nowymi ubraniami, kobieta może bez specjalnego wychodzenia z domu wziąć udział w zabiegu.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym zakłada wykonanie jednego niewielkiego nacięcia na biuście. Jest ono znacznie mniejsze niż podczas wprowadzania implantów. Wystarczy, jeśli pod piersią zostanie wykonane małe nacięcie przy użyciu skalpela. Zwykle ma ono około 2 – 3 milimetrów i właśnie przez nie wprowadza się kwas hialuronowy. Po zakończeniu zabiegu blizna jest automatycznie ukrywana.

Dlaczego, chcąc powiększyć biust, warto zdecydować się akurat na zastosowanie kwasu hialuronowego? Najważniejszym argumentem jest bezpieczeństwo towarzyszące zabiegowi, a także brak inwazyjności. Podczas zabiegu kobieta nie musi być szeroko znieczulana, wystarczy jedynie znieczulenie miejscowe. Otrzymany efekt jest długotrwały – utrzymuje się nawet przez 18 miesięcy. Po dwóch latach od zabiegu żel jest wchłaniany przez organizm, jednak efekt utrzymuje się nadal. Dzięki temu piersi nie tracą swojej jędrności i nadal są podniesione. Wiele kobiet ceni brak blizn po zabiegu.

Jeśli kobiecie zależy na utrzymaniu długotrwałego efektu większego rozmiaru biustu, ten zabieg może nie być dla niej odpowiedni. Z drugiej strony, nieoceniony jest brak blizn i krótki czas potrzebny na dojście do formy po zabiegu. Chociaż zastosowanie kwasu hialuronowego na piersi nie wiąże się z całkowitym zaprzestaniem aktywności ruchowej, wielu specjalistów zaleca zaplanowanie nawet dwutygodniowego odpoczynku. Pozwoli on na zachowanie odpowiedniego czasu na rekonwalescencję, która dzięki spokojniejszemu trybowi życia będzie bardziej skuteczna. Podczas dwutygodniowego czasu przewidzianego na odpoczynek kobieta powinna nosić wygodne, sportowe ubrania (przede wszystkim bluzki) oraz sportowy biustonosz. Warto, aby unikała leżenia na brzuchu oraz podnoszenia ciężarów. Nie jest także dozwolone korzystanie z term, gorących źródeł czy sauny. Należy zdać sobie sprawę z tego, że pierwszy tydzień po zabiegu nie będzie należał do najprostszych. W tym czasie może pojawić się ból piersi. Po tygodniu do zabiegu należy zdecydować się na wizytę kontrolną. Pozwoli ona dowiedzieć się, czy zabieg przebiegł pomyślnie oraz czy zostały zapewnione środki bezpieczeństwa gwarantujące utrzymanie się jak najdłuższego efektu zabiegu.

Podsumowując, decyzja związana z powiększeniem piersi nie powinna być podejmowana pochopnie. Trzeba zadać sobie pytanie, co zyskam i co mogę stracić po zabiegu. Ingerencja plastyczna we własne ciało to również spory wydatek finansowy. Warto zastanowić się, czy warto mu się poddać. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na powiększenie biusty, należy zaopatrzyć się w większy rozmiar bielizny.

Kwas hialuronowy jest bezpieczniejszym rozwiązaniem dla biustu niż ingerencja chirurga w ciało. W przypadku tego drugiego wyjścia należy brać również pod uwagę ryzyko pojawienia się powikłań pooperacyjnych oraz blizn. W przypadku powiększania piersi kwasem hialuronowym to ryzyko jest o wiele niższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here