Profile PCV producent – jak możesz wybrać listwę meblową dla siebie?

Profile meblowe to jedno z najbardziej praktycznych osiągnięć producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Jakie profile możemy wykorzystać w swoim domu?

Uszczelnią i połączą

Profile meblowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Jednym z nich są listwy przyblatowe, które w estetyczny sposób wypełnią nam szczeliny pomiędzy ścianą a blatem. Przydają się one w wielu sytuacjach, dlatego też wyróżniamy bardzo wiele ich rodzajów. Profile mogą więc uszczelniać powierzchnię przy zlewie. Dzięki temu zapobiegniemy kapaniu wody na szafkę. Inny typ profilu połączy nam ze sobą dwa blaty leżące w linii prostej. Listwa kątowa przyda się wówczas, gdy blaty są ułożone pod kątem prostym. Zamiast kupować dwa różne profile, możemy jednak wybrać profil krawędziowy, który sprawdzi się w obu wspomnianych wyżej sytuacjach. Profile posłużą nam także do zabezpieczania boków blatu. W tym wariancie musimy tylko pamiętać o tym, by wybrać wariant odpowiedni do danej strony.

Profile PCV producent – jak dobrać?

Rynek produktów z tworzyw sztucznych oferuje nam bardzo wiele modeli profili meblowych. Taka różnorodność sprawia, że bez problemu znajdziemy taką listwę, jaka w danej chwili będzie nam potrzebna. Nie musimy się też martwić o to, że nie dostaniemy koloru, który będzie pasował do naszych mebli. Na szczęście producenci wyrobów PCV zdają sobie sprawę z faktu, że popularność określonych wariantów kolorystycznych jest trendem czasowym. Dlatego oferują oni szeroką gamę barw, a także możliwość indywidualnego wyboru koloru. Możemy więc na spokojnie zastanowić się, jaki tym profilu jest nam potrzebny. Na rynku, oprócz wspomnianych wyżej listw przyblatowych, znajdziemy też obrzeża płaskie, listwy maskujące, cokoły meblowe, czy profile C i T. Najczęściej są one wykonane z tworzywa sztucznego. Aby nadać lsitwom odpowiedni kolor, polichlorek winylu miesza się z pigmentami, stabilizatorami oraz środkami smarującymi. Nie jest to jednak jedyna forma farbowania. Producenci uzyskują też takie efekty w procesie foliowania, drukowania lub koestrudowania. Dzięki temu ostatniemu, profile PCV mają kolor zbliżony do okleiny mebla, a uszkodzenia powstałe w miarę upływu czasu nie są bardzo widoczne. Tego typu profile oferuje wielu polskich producentów, np. Firma Skowroński. Znajdziesz ją pod tym linkiem http://www.firmaskowronski.pl/. W sprzedaży mają zarówno listwy meblowe, jak i listwy do standów. Stosowane są głównie w sklepach, gdzie poprawiają estetykę standów reklamowych. Dzięki temu prezentowany na nich towar jest nie tylko lepiej widoczny, ale także bardziej atrakcyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here