Odżywka do włosów

Wypadające włosy to duży problem wielu osób. Zmagają się z nim zwłaszcza kobiety. Jak sobie z tym poradzić? W końcu każda z pań marzy o silnych i błyszczących włosach. Przyznać trzeba, że prezentują się one o wiele lepiej, niż te które się plączą i nagminnie wypadają. Na całe szczęście, z każdym problemem można sobie poradzić. Tak jest także z wypadającymi włosami. Na rynku znaleźć można bardzo dużo produktów, które wpływają pozytywnie na wzrost włosa i sprawiają, że stają się one silniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, które jak najbardziej, także mogą doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów.
Dobrym rozwiązaniem będzie więc dobra odżywka na wypadanie włosów, która umocni czuprynę i sprawi, że włosy odzyskają dawny wygląd, a przy okazji nie będą tak obficie wypadać. Odżywka na wypadanie włosów jest doskonałym pomysłem dla każdego, kto boryka się z tym niezbyt pozytywnym efektem różnych działań. Nie każdy wie bowiem o tym, że wypadanie włosów często jest prowokowane właśnie przez nas same. Do wypadania włosów przyczyniają się urazy mechaniczne, używanie zbyt wielu kosmetyków do stylizacji włosów, czy też zbyt długie przebywanie na pełnym słońcu lub w zbiorniku wodnym ze słoną wodą. Niezbyt korzystne efekty można też uzyskać po kąpielach w basenach z chlorowaną wodą. Lepiej przed takimi kąpielami, odpowiednio zabezpieczyć włosy. W tej chwili na rynku znaleźć można dużo różnego rodzaju produktów, które zabezpieczają włosy na przykład przed zbyt wysokimi temperaturami i sprawiają, że nie ulegają one tak łatwo łamaniu się, czy też przesuszaniu. Warto zainwestować także w urządzenia do stylizacji włosów, które traktują je w łagodny sposób. Na przykład zwykłą prostownicę warto wymienić na tą, która wyposażona jest w specjalne płytki, które posiadają w sobie różnego rodzaju olejki, które aktywują się pod wpływem ciepła i przenikają w strukturę włosa, aż do jego głębi. Dobrym pomysłem są także specjalne suszarki, które zamiast gorącego powiewu, aktywują dość chłodny strumień powietrza, który suszy włosy na zimno, dzięki temu nie uszkadzając ich gwałtowną zmianą temperatury, która nakierowana jest jedynie na nie.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wypadanie włosów nie musi być spowodowane tylko i wyłącznie nieodpowiednią pielęgnacją, czy nieumiejętną stylizacją włosów. Bardzo często wypadanie włosów powodowane jest także przez szereg różnych chorób. takich jak na przykład anemia, niedobory ważnych dla organizmu witamin i minerałów, a czasami nawet niedobory różnych aminokwasów. W takim wypadku nie pomoże, ani zmiana pielęgnacji swoich włosów, ani łykanie przypadkowych preparatów, które mają na celu je zregenerować. W takim przypadku koniecznie należy udać się do lekarza, który zleci wszystkie potrzebne badania, a potem przepisze preparaty, niekiedy także zaleci odpowiednią dietę, które będą w stanie przywrócić pozytywny wygląd włosów i sprawić, że te nie będą wypadać aż tak obficie. Oczywiście nigdy zbędna nie okaże się odżywka na wypadanie włosów. Taką odżywkę należy wdrążyć w swoją codzienność bez względu na wszystko. Z całą pewnością nie zaszkodzi, a na pewno pomoże wzmocnić cebulki włosów, jak i całe pasma. Warto jednak zwracać uwagę na ich skład i wybierać tylko te, które faktycznie posiadają w sobie substancje, które są w stanie znacząco wpłynąć na wygląd oraz kondycję włosów.
Takie odżywki stosuje się zawsze po umyciu włosów. Warto pamiętać o tym za każdym razem. A co takiego powinny one w sobie zawierać, aby faktycznie działać? Dobrym wyborem będą na przykład te z kwasem pantotenowym, inaczej nazywanym witaminą B5. Oczywiście odżywka powinna być też dobrana do innych potrzeb włosów, a także ich rodzaju. Inne odżywki przeznaczona są dla osób z przetłuszczającymi się włosami, a jeszcze zupełnie inne dla osób, których włosy są suche i raczej przypominają siano.
Jakie substancje jeszcze koniecznie powinny znaleźć się w takiej odżywce, aby powiedzieć, że faktycznie idealnie spełnia ona swoją rolę?
Warto szukać w niej aloesu lub minerałów morskich, które działają kojąco na zaczerwienioną i podrażnioną skórę głowy, a jak wiadomo, skóra musi być w dobrej kondycji, jeśli chce się, aby włosy rosły zdrowe i bujne.
Warto też doszukiwać się witaminy E i A, które zabezpieczają przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, a także hamują starzenie się włosów. Dzięki temu nie łamią się one i nie plączą.
Potrzebny będzie też najlepiej olejek jojoba, masło karite lub zbawienna i tania gliceryna. Nic nie natłuszcza włosów lepiej, a przy okazji nie chroni ich przed utratą wody, co doprowadzić mogłoby do ich wysuszenia i zmatowienia.
zasadniczą funkcję pełni także kolagen i olej z awokado, ponieważ oba te składniki nawilżają włosy i przyspieszają ich regenerację, zwłaszcza wtedy, gdy włosy zniszczone są różnego rodzaju zabiegami, albo poprzednimi kosmetykami.
Także ceramidy, które chronią na przykład przed zanieczyszczeniami powietrza, a jednocześnie tworzą wokół włosa nieprzepuszczalną barierę, która go chroni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here