laboratorium

Podany przez nas kwotę dla niektórych mogą robić wrażenie, jednak diagnostą laboratoryjnym należy się zdecydowanie więcej. Według badań diagnosta laboratoryjny zarabia w Polsce odrobinę więcej, niż przeciętnie zarabiający pracownik biurowy. Ten drugi jednak a nie jest w żadnym stopniu tak narażony na czynniki zagrażające jego życiu czy zdrowie. Diagnosta laboratoryjny posiada kontakt z wirusami, bakteriami oraz niebezpiecznymi substancjami, które niekorzystnie wpływają na jego zdrowie. Jego praca wymaga też o ogromnej dokładności i odporności na silny stres. Czy to wszystko przekłada się jednak na jego zarobki? Ile wynosi mediana zarobków diagnosty laboratoryjnego? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-diagnosta-laboratoryjny-od-czego-zaleza-zarobki-diagnosty-laboratyjnego/

Mediana zarobków wynikające z pracy diagnosty laboratoryjnego

W Polsce przeciętne jako diagnosta jesteśmy w stanie zarobić 3670 zł brutto. Badania wykonane przez branżowe portale ustaliły, że połowę wszystkich diagnostów zarabia wynagrodzenie znajdującej się w przedziale 3160 zł – 4310 zł brutto w rozliczeniu miesięcznym. Jest to mediana wynikające z tego, że połowa pracowników na stanowisku diagnosty laboratoryjnego jest w stanie zarobić 3670 zł brutto, natomiast druga połowa dzieli się na dwie ćwiartki. Pierwsza ćwiartka to osoby zarabiające poniżej 3160 zł, natomiast druga to szczęśliwcy, którzy mogą poszczycić się zarobkami większymi niż 4310 zł. Wszystkie podane wyżej kwoty są w kwocie brutto w rozliczeniu miesięcznym. Niektórzy specjaliści są w stanie wyciągnąć nawet 5000 zł brutto miesięcznie.

Ile zarobi starszy specjalista w zawodzie diagnosta laboratoryjny?

Osoba, trochę większym doświadczeniem i lepszym stanowiskiem w tym zawodzie może zarobić troszkę więcej. Media na takim stanowisku wzrasta do kwoty 4330 zł brutto. 50% wszystkich starszych specjalistów w zawodzie diagnostyka laboratoryjnego może pochwalić się zarobkami znajdującymi się w przedziale 3800 zł – 4960 zł brutto.

Zobacz też: http://www.chilimy.pl/gdzie-szukac-pracy-jako-diagnosta-laboratoryjny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here