Kudzu

Choć kudzu jest rośliną, która rośnie dziko wyłącznie w Chinach, Japonii oraz Korei, jej popularność jest dziś duża na całym świecie. Wiele mówi się przy tym nie tylko o właściwościach zdrowotnych kudzu. Sporo uwagi poświęca się tej roślinie również jako rozwiązaniu, które może pomóc w walce z niektórymi nałogami.

Kudzu – właściwości dla zdrowia

Gdy w dziewiętnastym wieku kudzu pojawiło się w Stanach Zjednoczonych, początkowo zachwycano się jedynie walorami dekoracyjnymi tej rośliny. Trudno zresztą dziwić się Amerykanom, że szybko zakochali się w tym pnączu, które musiało imponować choćby ze względu na swoje przepiękne duże liście w barwach od fioletu aż po odcień kremowy. Z czasem okazało się jednak, że w Azji ceni się także Korzeń kudzu właściwości którego są wykorzystywane już od stuleci. Pierwsze testy przeprowadzone poza tym kontynentem zdawały się potwierdzać te doniesienia. Dziś na poparcie tego, że właściwości prozdrowotne rośliny mogą imponować, mamy już nie tylko świadectwa osób chętnie sięgających po nią. Badania naukowe dowiodły choćby tego, że korzeń kudzu jest w stanie stabilizować układ nerwowy. Przestało być więc zaskoczeniem to, że wiele osób hodowało roślinę przede wszystkim po to, aby wspomagać za jej pośrednictwem leczenie bólu głowy i nadciśnienia.

Czy kudzu pomoże w walce z nałogiem?

Osoby interesujące się azjatycką karierą korzenia kudzu szybko odkryły, że zanim pojawił się on w USA, w Azji z powodzeniem wspierał osoby chcące rozprawić się z uzależnieniami. Stosowano go zwłaszcza w procesie wychodzenia z choroby alkoholowej, bo korzeń kudzu nie tylko redukował zmęczenie i stan napięcia, ale również pozwalał lepiej radzić sobie ze stresem. Zwracano też uwagę na to, że jego stosowanie może skutecznie poprawić nastrój pacjenta. Czy możemy zatem liczyć na to, że właściwości kudzu pomogą także nam, gdy postanowimy rzucić alkohol albo odstawić papierosy? Nie ma żadnych wątpliwości, co do tego, że nawet najpotężniejsza dawka nie zastąpi silnej motywacji tak ważnej w walce z nałogiem. Jeśli jednak szukamy przyjaznych organizmowi rozwiązań wspomagających, sięgnięcie po kudzu może przynieść nam wiele korzyści ułatwiając radzenie sobie z wyzwaniami w mniej oczywisty sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here