Włosy doczepiane naturalne i syntetyczne

Włosy dla kobiety są jedną z najbardziej cennych rzeczy w jej wyglądzie. Dlatego każda kobieta stara się o nie dbać. W tym celu używa szamponów z odżywką, dokładnie spłukuje głowę po myciu szamponem, codziennie szczotkuje swoje włosy. I robi jeszcze wiele zabiegów, aby mieć je zdrowo wyglądające i długie.
Włosy są nitkowatymi i zrogowaciałym wytworem naskórka. Zbudowane są z twardej keratyny. Keratyna wytwarzana jest w naskórku. Składa się z azotu i siarki. Keratyna spełnia dużą rolę, bo chroni naskórek głowy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Jak na przykład działaniem promieni słonecznych, czy urazami mechanicznymi.
O barwie włosów decyduje barwnik zwany melaniną. Istnieje dwa rodzaje barwnika. Jest barwnik zwany ziarnistym, który nadaje włosom ciemną barwę. Oraz barwnik rozproszony dający włosom jasny kolor. Barwa włosów jest stała, ponieważ melanina nie rozpuszcza się w wodzie. Włosy zmieniają swój kolor tylko wtedy, gdy dopadnie ich siwienie, które uznawane jest za jedną z chorób włosów.
Zdecydowana większość kobiet uwielbia długie włosy. Pragnąc takie mieć czasem decyduje się na włosy doczepiane. Ponieważ ludzkie włosy nie rosną tak szybki, jakby chciały kobiety. Ogólnie się przyjmuje, że włosy rosną jeden centymetr na miesiąc. W ciągu roku mogą urosnąć dwanaście centymetrów. Jeżeli więc są już dość długie, to dwanaście centymetrów sprawi, że będą już całkiem długie. Lecz jeżeli kobieta jest posiadaczką krótkich włosów, to za rok będzie je miała najwyżej do ramion. Optymizmem napawa fakt, że u każdego włosy rosną z różną intensywnością. Także w ciągu roku mogą urosnąć nawet więcej niż dwanaście centymetrów. A na pewno urosną więcej młodym ludziom od szesnastego do dwudziestego czwartego roku życia. Jeżeli to jakiejś kobiecie nie wystarcza, to zawsze może zdecydować się na włosy doczepiane.
Wiele kobiet decyduje się na taki krok. Bo długie włosy dodają urody i sprawiają, że kobieta posiada jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd. Ponadto mając długie włosy można je układać, wiązać. I za każdym razem mieć inną fryzurę. Istnieją dwa typy doczepianych włosów. Można to robić na ciepło i na zimno. Używa się więc kleju, który nakłada się na włosy u nasady. Włosów nie doczepia się na cały czas, lecz na pewien okres, na przykład na kilka tygodni. Maksymalnie na trzy miesiące.
Nie ma, jak natura. I dlatego najlepiej jest stosować doczep z naturalnych włosów. Taki doczep jest najbardziej trwały i mocny. Włosy naturalne służące do doczepiania mogą przetrwać nawet półtora roku. Oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji. Tak długiego terminu nie posiadają włosy syntetyczne. Ponadto włosy doczepione naturalne można nawet farbować. Jak i układać z nich różne fryzury. Gdyż bardzo łatwo poddają się stylizacji, bo są miękkie. Posiadają też naturalny błysk i są aksamitne w dotyku. I mogą utrzymać się nawet kilka dni. Przy wyborze włosów ważna jest także ich gęstość. Gęste włosy zapewniają wspaniały efekt. Minusem włosów doczepianych naturalnych jest ich cena. Włosy syntetyczne są dużo tańsze i dlatego wiele kobiet się na nie decyduje.
Włosy doczepiane syntetyczne są podobne do włosów naturalnych i nadają się na jednorazowe wyjście, gdy kobieta pragnie zmienić swój wygląd przy pomocy włosów. Tyle tylko, że włosy syntetyczne są mniej podatne na stylizację. I niestety nie będą tak długo służyć, jak włosy dopinane naturalne.
Włosy ludzkie nie zawsze rosną tak szybko, jak wykazują badania. Bo porost włosów, to rzecz indywidualna. Ponadto o tempie wzrostu decyduje wiele czynników. A mianowicie to, czy nasz organizm jest zdrowy. Jaki i to, czy skóra naszej głowy nie przeżywa jakiejś choroby. Do chorób włosów i skóry zalicza się łysienie plackowate, łysienie łojotokowe, grzybicę skóry, siwienie, łupież, choroby ropne i choroby pasożytnicze.
Liczba włosów na naszych głowach także uzależniona jest od kilku czynników. Między innymi od barwy włosów. Osoby posiadające jasną barwę włosów mają ich więcej. Nawet do 750 włosów na jeden centymetr kwadratowy. Ale włosy ich są cienkie. Grubsze włosy posiadają ludzi o ciemnej ich barwie. I dlatego mają ich mniej, bo tylko do 500 na jeden centymetr kwadratowy.
Istnieją następujące kolory włosów: bardzo jasny blond, jasny blond, blond, ciemny blond, jasny brąz, brąz, ciemny brąz, czarny, rudy. Oraz włosy siwe i włosy albinos, czyli zupełnie pozbawione barwnika. Jedne i drugie powstały z powodów chorobowych.
Ogólnie sądzi się, że zdrowe włosy są wyznacznikiem wysokiej jakości biologicznej organizmu. Od razu można rozpoznać zdrowe włosy po ich wyglądzie. Gdyż są one błyszczące, elastyczne, mocne, gęste i ogólnie zdrowo wyglądające.
Włosy mogą być proste, albo kręcone, lub faliste. Jeżeli są proste łatwo można zrobić z nich kręcone, czy faliste. Bo, gdy są zdrowe chętnie poddają się wszelkim zabiegom i długo utrzymują pożądany efekt. Często mówi się że włosy zdrowe charakteryzują się trwałością. Czym jest trwałość włosów ? Trwałość jest to odporność na czynniki biologiczne, chemiczne i mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here