Przedłużanie rzęs metodą 1 1 – cena i efekty

Każda z nas chce mieć piękne rzęsy. A ile kosztuje przedłużanie rzęs metodą 1 1 – oczywiście cena za wykonanie takiego zabiegu jest praktycznie pierwszym kryterium do podjęcia decyzji. Mimo, że ten zabieg znany jest już od niemal 10 lat, cena za jego wykonanie nie ulega znacznym wahaniom. Zabieg polega na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy jednej rzęsy tzw. sztucznej. Doklejana rzęsa jest już odpowiednio ufarbowana, wyprofilowana i znacznie dłuższa od naturalnej. Na przestrzeni kilku lat zmieniła się znacznie jakość używanych materiałów. Internetowa oferta sztucznych rzęs i klejów do samodzielnego wykonania zabiegu nie wywołuje już zainteresowania – i słusznie. Nieumiejętnie wykonany zabieg może spowodować nawet trwałą utratę rzęs naturalnych. Byłaby to prawdziwa katastrofa. Renomowane salony przedłużające rzęsy straciły z tego powodu wiele klientek zniechęconych eksperymentami w domu.

Ile kosztuje przedłużenie rzęs metodą 1 1? Jest to zwykle koszt od 99 do około 200 zł. W większych miastach i w renomowanych salonach koszt zabiegu to nawet 500 zł. Nie jest to wygórowana cena jeśli zabieg wykonany jest umiejętnie i w higienicznych warunkach. Cena nie zawiera niestety kosztów kolejnych zabiegów uzupełniających utracone rzęsy. Naturalne rzęsy wypadają co jakiś czas, a wraz z nimi te doklejone. Tego klientki często nie biorą pod uwagę przed zabiegiem. Konieczność uzupełniania wiąże się z naturalnym procesem wypadania rzęs i trzeba to robić co 3-4 tygodnie. Zachodzi też konieczność stosowania delikatnych preparatów do mycia i pielęgnacji oczu. Zalecane są szampony dla dzieci i delikatne preparaty do demakijażu bez tłuszczu. Zmiana dotychczasowych środków higieny często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie jest też zalecane samodzielne zdejmowane doklejonych rzęs. Oznacza to kolejną wizytę w salonie i kolejny wydatek.

Podsumujmy więc, ile kosztuje przedłużanie rzęs metodą 1 1 łącznie? Będzie to suma co najmniej kilku zabiegów i wizyt w salonie:
– założenie rzęs – około 200 zł
– uzupełnianie rzęs – około 80 zł
– pielęgnacja – zmiana kosmetyków to dodatkowe 100 zł
– zdjęcie rzęs – około 80 zł

Czas wykonania
Na zabieg przedłużenie rzęs metodą 1 1 musimy zarezerwować sobie około 2 godzin. Oczywiście czas zależy od umiejętności i doświadczenia stylistki, ale nie jest możliwe przedłużenie rzęs w czasie krótszym niż 90 minut. Wszelkie zabiegi wykonywane w krótszym czasie powinny wzbudzić nasze wątpliwości co do jakości proponowanej usługi. Pomyślmy, czy jesteśmy w stanie leżeć bez ruchu około 2 godzin, czy nie mamy jakiejś niedyspozycji, która to uniemożliwi.

Dobór użytych materiałów i klejów odgrywa bardzo ważną rolę. Początkowo stosowane syntetyczne rzęsy przysparzały klientkom wielu problemów. Zawijały się do wnętrza oka powodując podrażnienia, często powodowały łzawienie, utrudniały demakijaż. Można to często zaobserwować, gdy wzruszona dziewczyna usiłuje bezskutecznie usunąć łzę palcami z oka – to właśnie efekt nieprofesjonalnego przedłużenia rzęs. Warto przetestować zabieg na długo przed uroczystością i sprawdzić jak nasze piękne rzęsy radzą sobie pod prysznicem. Najczęściej stosuje się teraz rzęsy z norki lub jedwabne. Używanie włosów z furta norki budzi zrozumiałą niechęć wśród wielu klientek. Nie chcemy powiększać hodowli zwierząt futerkowych i przysparzać im cierpień.

Przeciwwskazania
Niestety nie można przedłużyć rzęs, których nie posiadamy. Nie ma więc możliwości przedłużania rzęs osobom, które utraciły naturalne rzęsy np. na skutek chorób czy leczenia.
Rzęsy muszą być w ostatniej fazie wzrostu. Doklejanie sztucznych rzęs na naturalne w pierwszej fazie ich wzrostu wygląda nieestetycznie.
Nie można też przedłużać rzęs osobom chorym na jaskrę, zaćmę oraz wirusowe zapalenia oczu i ich okolic. Przeciwwskazaniem są również alergie powodujące łzawienie oczu.
Uwaga! Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do przedłużenie rzęs metodą 1 1. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla ciężarnych.

Efekty
– długie, podkręcone rzęsy,
– znacznie krótszy czas na wykonanie makijażu,
– precyzyjne tuszowanie rzęs nie będzie nam już potrzebne,
– oszałamiający efekt o każdej porze dnia i nocy,
– brak śladów po rozmytym tuszu podczas płaczu alb deszczu,
-nie ma potrzeby codziennego przyklejania sztucznych rzęs, aby osiągnąć wspaniały efekt.

Jak wygląda zabieg?
– naklejenie ochronnych plastrów, które delikatnie naklei pod oczami, tuż pod linią dolnych rzęs,
– dobieranie rzęsy w co najmniej 3 długościach, aby wyglądały naturalnie, najczęściej stosowane to długości od 6 do 18 mm,
– doklejenie rzęs przy pomocy pęsety,
– ustawienie rzęsy tak, aby były skierowane do góry, każda rzęsa powinno być ustawiona równolegle do pozostałych,
– rozdzielenie rzęs jeśli są posklejane,
– suszenie rzęs.

Po zabiegu
Profesjonalnie przedłużanie rzęs metodą 1:1 nadaje oczom piękną oprawę i pozwala cieszyć się nimi przez dłuższy czas. Bezpośrednio po zabiegu nie możemy moczyć rzęs. Należy unikać wilgotnych pomieszczeń. Zaplanujmy zabieg tak, aby nie kolidował z treningami czy innymi zabiegami kosmetycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here