Plafony do salonu

Ten, kto od czasu do czasu śledzi trendy w dekoracji wnętrz, mógłby przypuszczać, że w nowoczesnych domach, prostota i elegancja ze sobą walczą. Funkcjonalne i proste meble czy dodatki wypierają powoli te bardziej ozdobne, błyszczące i mocno rzucające się w oczy elementy wyposażenia. Odchodzi się także od urządzania salonów w tonie królewskiej sali czy od przesadnego przepychu. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Nie chodzi o to, żeby nie dekorować salonu i żyć jak najskromniej. Wręcz przeciwnie, należy dbać o komfort życia swój oraz domowników, zapewniając im możliwość korzystania z jak najbardziej funkcjonalnego wnętrza. Zatem zanim obliczymy, ile ozdób i niepotrzebnych bibelotów zmieści się w pokoju, zastanówmy się najpierw, jakie akcesoria oraz meble pozwolą nam żyć wygodnie i dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń. To właśnie nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz jest powodem, że wiele osób decyduje się na plafony do salonu, zamiast wystawnych żyrandoli. Warto spojrzeć trzeźwym okiem na swoje mieszkanie i zastanowić się, czy to dobra opcja również dla nas.

Plafony do salonu – czym jest plafon?

Dawniej plafonem nazywało się ozdobny sufit, jednak dziś używając tego słowa, ma się przede wszystkim na myśli konkretny rodzaj lampy. Chodzi tutaj o oświetlenie sufitowe, które charakteryzuje się specyficznym, płaskim kloszem. Dzięki temu przylega do sufitu i nie zajmuje dużo miejsca. Jest też stosunkowo łatwy w czyszczeniu. Wiele osób uważa, że plafony do salonu to raczej bardzo skromna wersja lampy, która może nie wpasować się w najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Jednak współcześni producenci produktów oświetleniowych udowadniają, że nie musi tak być. Odpowiedni design jest w stanie sprawić, aby plafon wyglądał elegancko i stanowił praktyczną dekorację. Ciekawą opcję stanowią także tzw. plafoniady, które są bardziej rozbudowaną wersją tej lampy. Wyobraźnia współczesnych projektantów sprawia, że można dobrać plafon do prawie każdego rodzaju wnętrza.

Plafony do salonu – niski sufit, mały metraż

Nawet jeżeli kwestię estetyki na chwilę odłożymy na bok, plafony do salonu są warte uwagi ze względu na swoją funkcjonalność. To rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w niewielkim pomieszczeniu, a zwłaszcza takim, które dodatkowo ma niski sufit. Lampa wisząca czy żyrandol nie tyle będą źle wyglądać w takim pokoju, ale również mogą zawadzać. Nikt chyba nie chce garbić się, wchodząc do salonu, aby uniknąć uderzenia w głowę. Płaski klosz może być dużym udogodnieniem, jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca. Czy to jednak oznacza, że w przestronnym salonie, plafony się nie sprawdzą? Niekoniecznie, jednak prawdopodobnie będziemy musieli zainwestować w kilka tego typu lamp. Poza tym nie tylko pokój, w którym przyjmujemy gości jest odpowiednim pomieszczeniem na wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia. Kuchnia i łazienka także mogą być dobrym miejscem na jego zamontowanie.

Plafony do salonu – jak dobrze wybrać lampę?

Skoro już udało się ustalić, że plafony do salonu mogą być zarówno eleganckie, jak i praktyczne, warto zastanowić się, jak wybrać odpowiedni model. Tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/12-plafony można można znaleźć jedne z ciekawszych propozycji od polskich producentów. Stylowe plafony ze złotymi akcentami, przeplatają się tam z prostym designem, wykorzystującym naturalne drewno. Efektowne plafoniady, złożone z kilku lamp, również są warte uwagi i mogą z powodzeniem zastąpić żyrandol w niskim pomieszczeniu. Bez względu na styl wnętrza i jego charakterystykę, nie powinno być problemu z wybraniem odpowiedniego plafonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here